Devamı

  Selçuk Aydın’dan mevcut federasyona gönderme: “Makam gücüyle baskı altına…”

  Türkiye Boks Federasyonu Başkan Vekili Hasan Kartal, “Tahkim Kurulu bizim bu genel kurulu yapmamızda bir sakınca olmadığını söylüyor.” dedi.

  Türkiye Boks Federasyonunun 5. Olağan Genel Kurulu için Selçuk Aydın’ın “ihtiyati tedbir kararı” koydurması nedeniyle delegelerin, The Green Park Otel’deki bekleyişi sürüyor. Genel kurulun yapılacağı otel ve çevresinde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı dikkati çekti.

  “Bu sadece kaos yaratmaktan başka bir şey değil”

  Otelde gazetecilere açıklama yapan Hasan Kartal, “Bu işe başvuran arkadaşımız bu desteği alamamış. Bakanlığa gidiyorsun, ne kadar desteğin varsa Bakanlıkta sayım yapılıyor. O sayım çerçevesinde de seçime girip giremeyeceğin belli oluyor. Bunlar 45’i dolduramadılar. Bunu bulamadılar. Birkaç tane de iptal olan olmuş. O üç tane iptal olduğu zaman sen 45’i yakalayamıyorsun. 45’i zor bulan birinin seçimi kazanma şansı nasıl olur? Bu sadece kaos yaratmaktan başka bir şey değil.” diye konuştu.

  Mahkemenin, genel kurulun ne olduğunu, 300 kişinin burada olduğunu, otelde yattığını bilemeyeceğini dile getiren Kartal, şunları söyledi:


  “Mahkemeye de gerek kalmayacak inşallah”

  “Mahkemenin karşı tarafı dinlemeden anında karar vermesinin ne anlama geldiğini bilemiyorum. Bu kadar insan burada, bu kadar insan sıkıntılı. Haklı gözüken bir şey de yok. Mahkeme devam ederse kaybedecekleri de kesin. Mahkemeye de gerek kalmayacak inşallah. Akşama kadar bekliyoruz. Bakalım ne olacak, ne yapabiliriz. Tahmin ediyorum bu sıkıntı sonucunda iyi bir genel kurul yapar ve bitiririz. İtiraz dilekçesi verdik ama yasal duruma baktığımız zaman duruşmalı bir görüşme yapılması gerekiyor. Bu da iki tarafa da tebliğ edilecek. Tebliğin edilmesi en az 5-6 gün. Bu demek oluyor ki neticede mahkeme kararına uyacağız bu işi yapmayacaksak, bu insanları göndereceğiz ve tekrar gelecekler. Tahkim ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde ve Tahkimden çıkan sonuca baktığımız zaman da Tahkim bizim bu genel kurulu yapmamızda bir sakınca olmadığını söylüyor.”

  “Federasyonlar, bakanlığa bağlı bir kuruluştur”

  Federasyonu kayyumun yönetmesine gerek olmadığını ifade eden Kartal, “Çok kısa sürede bir karar alınması kaydıyla yeni bir genel kurul da olur. Ama tabii bunun neticede federasyonlar, bakanlığa bağlı bir kuruluştur. Bakanlık ne karar verirse o şartlar çerçevesinde biz de gerekeni yaparız.” şeklinde sözlerini tamamladı.

  Selçuk Aydın

  Eyüp Gözgeç başkanlığındaki federasyonun mevcut yönetiminin seçim sürecini ana statüye uygun yürütmediğini savunan Selçuk Aydın ise, “Türkiye bir hukuk devletidir. Yapılan hataları ve ana statüye aykırı durumları belgeleriyle Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesine sunduk. Onlar da adaletli bir karar vererek süreci durdurdular.” dedi.

  Seçimlerin adil ortamda yapılmasını ve seçme, seçilme haklarını kullanmak istediklerini dile getiren Aydın, “Yarışa girelim, iyi olan kazansın. Mevcut federasyon, yönetim kurulu ve makamın gücüyle camiamızı etki ve baskı altına almaya çalışıyor. İnsanları yönlendirmeye çalışıyor.” diye konuştu.

  Aydın, seçim sürecinde adaylığının “bazı oyunlarla” engellenmeye çalışıldığını iddia etti.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonasında Azize Bekar 22.Kez Şampiyonluk Elde Etti

  Kariyerinde 22.kez şampiyon olan azize bekar eurpeworldspora yaptığı açıklamada

  Antalya, Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne hazırlanıyor

  Hentbolda 8-11 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2023 Avrupa Plaj Turu Finalleri (EBT) öncesi Konyaaltı Plajı'nda hazırlık yapılıyor. Plaj hentbolunda kulüpler açısından en önemli organizasyon olan finallerin...

  Toprak Razgatlıoğlu İtalya’da 3. oldu

  Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İtalya'daki beşinci ayak ilk yarışında 3. olarak podyuma çıktı.Yarışa ikinci cepten başlayan Red Bull sporcusu Toprak, damalı...

  İlke Özyüksel’den gümüş madalya!

  Ankara'nın ev sahipliğinde düzenlenen Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali'nde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel, toplam 1374 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu. MEHMET...

  Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası’nda başpehlivan Nedim Gürel oldu

  Trakya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Edirne'de düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası'nda başpehlivan Nedim Gürel oldu.