Kocaeli’de düzenlenen Şenlik Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası başladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Kocaeli Milletlerarası Fuar Merkezi’nde düzenlenen şampiyonanın açılış merasimine, Kocaeli Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Ali Bilgi, Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapı Eğitim ve Tertiplerinden Sorumlu İdare Şurası Üyesi Ersin Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Başlama vuruşuyla “midi kız” ve “midi erkek” kategorilerinde karşılaşmaların startı verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Çakmak,yaptığı konuşmada, tertibin Kocaeli’de gerçekleştirilmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Halkımızı voleybol şenliğine davet ediyoruz. Gençlerimizin sporla hemhal olmasını ve anılmasını istiyoruz. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen bu dev şenliğe kentimiz mesken sahipliği yapıyor. Birçok sportmen ve antrenörü konuk ediyoruz. Bu şöleni kaçırmamak lazım. Kitap fuarından sonra bu kadar büyük bir tertibe konut sahipliği yapmak memnunluk verici.” diye konuştu.

Şampiyonanın “midi” kategorisi karşılaşmaları, 20 Mayıs’ta tamamlanacak.

Bu yıl dördüncüsü organize edilen şampiyonada “midi”, “küçük” ve “yıldız” kategorilerinde karşılaşmalar yapılacak.

Karşılaşmalara “midi kız”, “midi erkek”, “küçük kız” ve “küçük erkek” kategorilerinde 32’şer, “yıldız kız” ve “yıldız erkek” kategorilerinde 16’şar grup katılacak.

Şampiyonanın “küçük” kategorisi 22-29 Mayıs, “yıldız” kategorisi 8-23 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.

Final karşılaşmalarının akabinde dereceye giren ekiplere mükafatları verilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz