Devamı

  Silver: “LeBron’un yokluğu, TV reytinglerini etkiledi”

  NBA lideri Adam Silver, playoffların TV reytinglerinin LeBron James’in yokluğundan ziyan gördüğünü söyledi.

  Silver, James’in geçen yaz Los Angeles’e gitmesinin, televizyon izleyicileri için harika olmadığını belirtti. Silver, Doğu Yakasındaki yorgun izleyiciler için Batı Yakasındaki maçlarına bir saat evvel başlamayı gözden geçirebileceklerini de ekledi:

  “Bu ülkede meskenlerinde televizyon izleyen kitlenin yüzde ellisi Doğu saat diliminde. Ve şayet Batı yakası maçlarınız Doğu’da gece saat 10:30’da başlarsa, 11, 11:30’a hakikat her vakit izleyicileri kaybediyorsunuz. İnsanların sabah işe gitmesi gerektiğinden, konutlarda televizyonların gece saat 11:15, 11:30’da kapandığını görüyorsunuz.”

  “ORTA YOLU BULMAMIZ GEREKİYOR”

  “Bu, ele alabileceğimiz bir şey. Bunun hakkında konuşuyoruz. Demek istediğim, daha evvel oynarsak, Batı yakasındaki taraftarlar için daha az uygun olabilir. Akşam üzeri 6’da maç başlarsa, işten sonra insanların bu arenalara gideceğini düşünün. Çok uygun değil. Lakin Batı yakasındaki bir televizyon izleyicisi için de uygun değil. Lakin lige ulusal bir bakış açısıyla baktığınızda, Batı’da biraz daha erken oynamak mantıklı olabilir. Bu da grubumuzla bu yaz hakkında konuşacağımız bir şey.”

  NBA’nin reytingleri bu dönem düşüşe uğradı ve bu nedenle lig, muhakkak izleyicileri arttırmanın yollarını arıyor. Reytinglerin düşüşündeki en büyük etkenlerden biri LeBron James’in Los Angeles Lakers ile imza atmak için Cleveland Cavaliers’den ayrılmasıyla ilişkilendirilebilir.

  Silver, tabirlerine şöyle devam etti:

  “Kabul edelim, LeBron dünyanın en büyük yıldızlarından biri ve birebir vakitte da Doğu’da oynadı. Bu yüzden biraz yorgun görünmemin nedeni maçlarımızın birçoklarının Batı’da ve gecenin geç saatlerinde olması. Birden fazla insanın makul bir vakitte uyumayı tercih ettiğini biliyorum. Bir kıymetlendirme açısından, playofflarda LeBron’un olmaması, Doğu’da olmaması, açıkça reytingleri etkiledi.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.