Devamı

  Silver’ın All-Star haftasonu yerine “Sezon ortası turnuvası” fikri!

  NBA lideri Adam Silver’ın, istediği reytinglere ulaşamadığı All-Star haftasonu yerine, kadroların çaba edeceği bir “sezon ortası turnuvası” düzenleme fikri üzerinde çalışmalar yaptığı açıklandı.

  Silver önderliğinde, NBA bugün profesyonel sporlar içinde daha açık ve yenilikçi olarak hizmet vermeye devam ediyor. The New York Times’tan Marc Stein’ın yeni bir makalesine nazaran, bu kavramın yakın geleceğe yanlışsız ilerlerken, Silver ve NBA’in birtakım yeni rekabet biçimlerini denediği argüman edildi.

  “VAZGEÇMESİ KOLAY DEĞİL, LAKİN BİR KAYGI VAR..”

  Stein’ın makalesinde, Silver’ın fikirleriyle ilgili şöyle tabirler yer aldı:

  “Silver’ın belirttiği üzere, bir maç turnuvasının bariz cazibesi, daha fazla ekibi dönemin ikinci yarısında yarışa teşvik edici olabilir. Bu, Silver’ın uzun müddettir devam eden planı ile ekiplerin dönem sonlarındaki tanking yapmasından vazgeçmesini sağlamak için işe fayda bir şey olabilir.”

  Buna karşılık, dönem ortası turnuvası, ligin All-Star Maçı ile ilgili telaşlarını gidermesine yardımcı olabilir. NBA, ligin tamamını bir ortaya getiren bir aktiflik olarak her Şubat ayındaki All-Star haftasonuna kıymet vermeyi sürdürüyor, fakat manşetlere çıkan bu maçın isminin eskimesi üzerine oluşan kaygıdan kurtualmıyor.

  “BELKİ DE BİR TURNUVA DAHA ÂLÂ OLUR”

  Silver’ın ligin daha tanınan bir hale gelmesine yardımcı olabilecek çabucak hemen her şeyi dinleme ve kıymetlendirme eğilimi sayesinde, NBA, oyunun daha farklı istikametlerini bünyesine ekleme mümkünlüğünü tartıyor.

  NBA’de, daha fazla etkileşim yaratma maksadıyla ortak kaptanlar LeBron James ve Giannis Antetokounmpo’nun televizyonda takımlarını seçtikleri bir draft gösterisi eklemesine karşın, Charlotte’daki 2019 All-Star Maçının 2018 versiyonuna nazaran reytinglerde %12 ve izleyicilerde %11 düştüğünü düşünürsek, O vakit olağan 3 sayı müsabakası ve smaç yarışının yerine Şampiyonlar Ligi üslubu bir nakavt turnuvasının finalini içeren bir All-Star hafta sonu hayal edin. Artık sporda en büyük isimlerle fark edilmeyen bir savunma olmadan yarı süratte oynanan bir Pazar günü maçına gerek yok.

  Bunların hepsi Silver’a nazaran ligin epeyce ağır çalıştığı ‘kavramları’.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...