“Anneler Günü” hasebiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri kutlama bildirisi yayımladı.

TFF’nin toplumsal medya hesabında paylaşılan kutlama iletisinde, “Hayattaki en pahalı ve vazgeçilmez varlıklarımız olan, bizlere sonsuz sevgi, sınırsız merhamet ve şefkat gösteren annelerimizin Anneler Günü’nü samimiyetle kutlar, sıhhat, muvaffakiyet ve memnunluk dileriz.” tabirlerine yer verildi.

TBF Lideri Türkoğlu da federasyonun internet sitesinde yer alan bildirisinde, Anneler Günü’nü kutlayarak şunları kaydetti:

“Bu değerli gün, hayata adım attığımız andan itibaren birinci öğretmenlerimiz olan annelerimizin sevgi dolu yüreklerine ve sonsuz fedakarlıklarına minnettarlığımızı göstermek için de bir fırsat manasına gelmektedir. Bizlere istikamet gösteren annelerimize olan bu borcumuzu ödememiz mümkün olmasa da kendilerine şartsız hürmet ve sevgi göstererek vefa hislerimizi her fırsatta hissettirebiliriz. Sonsuz sevginin var olduğunu gösteren ve her gün kucaklanması gereken annelerimizin, Anneler Günü’nü sevgi ve hürmet ile kutlarım.”

TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, federasyonun internet sitesindeki açıklamasında, “Koşulsuz sevgileri, engin müsamahaları ve ölçülemez fedakarlıklarıyla her vakit yanımızda olan, bize takviye veren değerli annelerimizin Anneler Günü’nü hürmet ve sevgi ile kutlarım. Bir gün değil, her gün kutlanması gereken bugünde dileğim, varlığınızın hiçbir vakit eksik olmaması.” halinde görüşlerini aktardı.

Galatasaray Kulübünün toplumsal medyada paylaştığı bildiride, “Koşulsuz sevgileri, sınırsız müsamahaları ve fedakarlıklarıyla bizleri hayata hazırlayan, varlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren değerli annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız. Uygun ki varsınız.” denildi.

Fenerbahçe Kulübünün toplumsal medya hesaplarında Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın fotoğrafı paylaşılarak, “Ulu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, şehit ve gazi annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.” sözleri kullanıldı.

Beşiktaş Kulübü de toplumsal medya hesaplarında siyah-beyazlı renklere gönül veren annelerin yer aldığı bir görüntüye yer vererek, “Sevgiyle, sabırla, şefkatle, fedakarlıklarla, sıcacık, koruyarak, merhametle bizi büyüten, yetiştiren annelerimizin, Anneler Günü kutlu olsun.” iletisini paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz