Devamı

  Taekwondo Federasyonu Başkanı Şahin: Cezayir’de gücümüzü test ettik!

  Taekwondo Milli Takımı Akdeniz Oyunları’nda 3 altın 1 gümüş 1 bronz madalya kazandı. “Burada kendi gücümüzü test etme imkanı bulduk” diyen Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, başarılı olarak Türkiye’ye döndüklerini söyledi.

  Taekwondo Akdeniz Oyunları’nda istediği sonucu almayı başardı. Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Cezayir’in Oran kentinde gerçekleştirilen 19. Akdeniz Oyunları’nda Taekwondo branşına toplam 8 sporcu ile katıldıklarını ve 3’ü altın olmak üzere 5 madalya kazandıklarını ifade ederek, “Burada kendi gücümüzü test etme imkanı bulduk ve başarılı olarak Türkiye’ye döndük” dedi.

  Hatice Kübra İlgün, Nafia Kuş ve Merve Dinçel ile altın madalya ulaştıklarını ifade eden Başkan Metin Şahin, yine Hakan Reçber ile gümüş, Ömer Faruk Dayıoğlu ile elde edilen bronz madalya bizim için çok anlamlı” dedi.

  Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, 2022 yılı hedeflerine bir bir ulaştıklarını da ifade ederek, “Manchester’daki Avrupa Şampiyonası’nda başarılı bir performans çizmiştik. Şimdi Akdeniz Oyunları’nda da aynı performansı gösterdik. Önümüzdeki ay ise Konya’da İslami Dayanışma Oyunları’nda boy göstereceğiz. Orada da sporcularımızdan başarılı bir performans bekliyoruz.

  Çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. İslam ülkelerinin en önemli sporcuları burada olacak. Ev sahipliği avantajını en iyi şekilde kullanarak buradan da madalyalar kazanmayı hedefliyoruz. Olimpiyat madalyalı Hatice Kübra İlgün ve Hakan Reçber’in yanı sıra Merve Dinçel’in de Cezayir’de madalya kazanması bizi mutlu etti. Ömer Faru Dayıoğlu gibi genç yeteneklerinde alttan geliyor olması ileriye dönük inancımızı daha da artırıyor.” diye konuştu.

  Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, hedeflerin hiçbir zaman bitmeyeceğini de sözlerine ekleyerek; “ Bundan sonra önümüzde Dünya Şampiyonası var… 2022 yılının en ciddi sınavını burada vereceğiz. Buradan da en başarılı sonuçlarla döneceğiz. Tabii ki finalimizi ise 2024 yılında Fransa Paris’teki Olimpiyat Oyunlarında yapacağız. Bütün kapılar Paris’e çıkıyor. Altın madalya ve madalyalar en büyük hayalimiz” şeklinde konuştu.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...