Boston Celtics’in kimya eksikliğine dair söylentilerden sonra, Jayson Tatum grubun dönem boyunca tıpkı niyet yapısına sahip olmadığını itiraf etti.

Tatum, saha içi ve saha dışında sahip oldukları kimya eksikliğinin tüm dönem boyunca sürdüğünü söyledi. Ve bunun performanslarını etkilediğini de ekledi:

“Çok fazla yetenekli oyuncumuz vardı. İnsanların dışarıdan neye inandığını bilmiyorum ancak çok uygun adamlarımız vardı. Herkes kazanmak istiyordu. Herkes yaptığımızın işe yaramasını istiyordu, ancak tam olarak nasıl yapılacağını bilip bilmediğimizden emin değilim. Hepimiz mükemmel anlaşıyorduk, uçakta, saha dışında, fakat maç kasedi izlerken bile, maç sırasında hiçbirimiz tıpkı şeye odaklanıyor üzere gözükmüyorduk.”

“SUÇ YENİDEN KADRONUN, KİMSENİN KABAHATİ YOK”

İsim verip suçlama yapmayan Tatum’a nazaran, ekibin kimyası üzerinde çalışmak, tekrar ekibin misyonuydu ve kimsenin kusuru yoktu:.

“Ve bu bir kişinin hatası değil. Brad’in (koç Stevens) ya da Danny’nin (Ainge) hatası değildi, hepimiz bunda bir rol oynadık. Beşerler GM’i ve koçu suçlayabilirler, ancak bizim tekrar de alana çıkıp işimizi yapmamız lazım. Ve dediğim üzere, bunu her vakit yapmadık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz