Golden State Warriors’ın yıldızı Kevin Durant, sakatlığından sonra bile yaklaşmakta olan 2019 hür oyuncu devrinde birçok seçeneğe sahip olacak, lakin ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye nazaran Durant’in 2019-20 dönemi için oyuncu opsiyonunu Warriors için kullanması, lakin “son çaresi” olabilir.

ESPN’in “Get Up!” programına konuk olan Wojnarowski, Durant’in 31.5 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu almasının, silahında kalan son mermiyi ateşlemesi olacağını söyledi:

“Opsiyonu kullanmayı son deva olarak düşünüyorum, gelecek dönem için 31.5 milyon dolar alacak. Bu da, şayet size bir kontrat verecek öbür bir kadro bulamadıysanız olur. Mukaveleyi reddetse ve diğer bir grupla kısa vadeli, iki yıllık bir mutabakat yapsa bile. Bu 38 milyon dolardan başlar.”

“Maksimum kontrat olup olmadığına bakılmaksızın, Kevin Durant için uzun vadeli bir pazar olacağını hala düşünüyorum.”

“WARRIORS ONU İSTEMEZSE ŞOK OLURUM”

Wojnarowski, tabirlerine şu halde devam etti:

“Gelecek dönemin tamamını kaçırırsa, tekrar oynamadan evvel 32 yaşına girecek, doğal şayet önümüzdeki dönemi kaçırırsa. Warriors, bir mutabakat için Kevin Durant ile hala uzun vadeli olmaya istekli olmazsa şok olurum. Ancak esasen, imza atacağı ekip için, bu Warriors da olabilir, 38 milyon dolarlık bir oyuncu olacak.”

“Opsiyonunu kullanmasının son deva olduğunu düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz