ESPN müellifi Brian Windhorst, Los Angeles Lakers’ın Jason Kidd’i Frank Vogel’ın antrenör asistanı olarak işe alma kararının, LeBron James’in artık koç olan eski oyuncular ile geçmişini dikkate alınca, Vogel’ın “ayağına yük bağlamak” üzere olduğunu söyledi.

Windhorst şu açıklamalarda bulundu:

“Jason Kidd’i baş asistanı yapmak – ve baş asistan bulundurmadıklarını ne kadar söylerlerse söylesinler, Jason Kidd açıkça baş asistanı olacak – Frank Vogel’ın ayak bileklerinin etrafına yük bağlamaya benziyor. Zira hürmet faktörü ne olursa olsun, ki ben bunun bir sorun olacağını düşünüyorum, LeBron her vakit eski oyuncuya gerçek yönelecek. Ben bunu tekrar tekrar gördüm.”

“HEP ESKİ OYUNCULARA MEYİLLİ OLUYOR”

“Bu, Miami Heat’teyken Juwan Howard ile ilgisinin yeterli olmasının sebeplerinden biri. Zira işçiye bakarsanız, tek eski oyuncu Juwan Howard’dı.”

“Cleveland’daki takımda Ty Lue ile ilgisi bulunmasının nedeni bu. Zira David Blatt’le karşılaştırıldığında, onunla daha çok ilişkiliydi.”

“Bu yalnızca tıpkı vakitte antrenör olmuş eski bir oyuncu değil, birebir vakitte hürmet duyulan, bir Hall of Fame oyuncu ve LeBron’un mesleğinde çok kıymetli bir geçiş anı olan 2008 ABD Ulusal Ekibinde kendisiyle oynamış biri. Jason Kidd’i antrenör olarak sevdiyseniz ve adamlarınızla çalışmasını istiyorsanız, neden onu başantrenör olarak işe almadınız?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz