Devamı

  20 yaşında genç yetenek Eren Erdoğan, Altay Spor’un süperlige çıkmasından sonra ilk kez düşüncelerini Europe World Spor’a anlattı.

  Eren Erdoğan kimdir, bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

  Merhaba, 2001 doğumluyum, Torbalı Spor dan 2017 yılında Altay’a transfer oldum. 2 sene altyapıda oynadıktan sonra 2019 da Sait hocam döneminde profesyonel oldum. İzmir Torbalı doğumluyum. Okulu lise 3’te bırakıp açık öğretime yazıldım. Şimdi eğitimime ordan devam ediyorum.

  Başınız sağ olsun öncelik ile yakın zamanda babanı kaybettin, baban ve taraftar hep seni yeşil sahada, ilk 11 de görmek istiyordu. Mustafa Denizli’nin gelmesiyle sana fırsat sunuldu ve bu fırsatı 2 golle taçlandırdın. Bu olayı kendi gözünde bize anlatır mısın?

  Dostlar sağ olsun inşallah. Allah’a çok şükür babamın hayallerini teker teker gerçekleştiriyorum. Rabbim devamını nasip eder İnşallah. Mustafa hocamdan Allah razı olsun geldiğinde dediğiniz gibi ilk 11 de şans verdi. Ve iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Rüya gibi bir şeydi benim için, tarifi yok. Sana güvenen insanları yüz üstü bırakmamak çok güzel bir şey çok güzel bir duygu.

  Geçtiğimiz günlerde, Altay’ın PTT 1.ligten süperlige girdiğinde neler hissettin?

  Yani Altay’ın 18 yıldır süper lig hasreti vardı. Yıllar 18 sonra şampiyon kadroda olmak tarifsiz bir heyecan, tarif edilemez bir gurur.  Mustafa hocamız 18 yıl bu takımın formasını terletmiş, gelip 18 yıl sonra da bu takımla süper lige çıkma başarısını gösterdi. Güzel bir tesadüf, gerçekten muhteşem bir şey.

  Takım arkadaşının 1 golle bu başarıyı elde etmesini nasıl bir sevinçle karşıladınız?

  Sıkı antrenmanlar, düzenli idmanlar ve bolca duanın ardından o önemli bir gol geldi. Çok sevindik. Özellikle de yıllarca beklediğin bir başarıya ulaşma durumu beni ve takım arkadaşlarımı şuursuz bir sevinçle yaşadık şampiyonluğumuzu.

  Süperlige çıktığınız ilk günü takımla neler konuştunuz?

  Altay çok köklü bir kulüp ve çok başarılı tarihi var. Bu başarılara başarı katmak için uğraşacağız. Süper lige çıktık orda kalıcı olacağız. Takım arkadaşlarımızla aramızda bu tür motivasyon cümlelerinin geçtiği konuşmalarımız oldu.

  Mustafa Denizli’nin gelişi, Altay’ın süper lige çıkışını sence nasıl etkiledi, şimdi Altay için hangi başarılar söz konusu?

  Bu ligden düşüş yok. İnşallah başarılarımıza başarı katacağız. Durmak yok.

  Altay’ın süper lige çıkışının ardından Altay’ı nerelerde görüyorsun?

  Güçlü takımın, güçlü rakipleriyle güzel mücadeleler seziyorum. İnşallah derbilerin bol gollü ve çok heyecanlı olacağı güzel maçlarda görüyorum.

  Yurt dışından sana gelen transfer teklifi olsa, nasıl degerlendirirsin, bir sonraki hayalin hedefin ne?

  Benim çocukluğumdan beri hayalim A milli takım formasını hakkıyla giymek, hakkıyla terletmek. Ama şuan için önümdeki hayalim Büyük Altay formasıyla süper lig maçına çıkmak. Ve tabiki o formoyla goller atmak isterim.

  Erenin rutin günlük hayatı nasıldır?

  Ben günlük hayatımda genellikle köpeğim Zagor ile oynarım, abimle ps5 oynarız. Çok dışarıda takılmayı seven biri değilim. Evde olmayı, köy hayatını çok severim.

  Sosyal hayatın ile antrenmanları nasıl bir arada yürütüyorsun?

  Benim pek sosyal hayatım yoktur açık söylemek gerekirse. Söylediğim gibi ailemle vakit geçirmeyi daha çok seven biriyim. Antrenmanlarımı çok önemserim zaten önemsemezsem iyi bir futbolcu olamam. Her şeyden önce antrenmanlarım ve futbol gelir. Ve bu hayat temposundan çok mutluyum, memnunum.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...