Fenerbahçe Beko Basketbol Ekibi oyuncusu Ahmet Düverioğlu, THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’inde Anadolu Efes’le oynayacakları maçın çok şiddetli geçeceğini söyledi.

Ahmet Düverioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu dönem mesleğinde üçüncü sefer THY Avrupa Ligi Dörtlü Final tertibinde uğraş edeceğini lisana getirdi.

İspanya’nın Vitoria-Gasteiz kentinde 17-19 Mayıs’ta yapılacak Dörtlü Final’de Anadolu Efes’le oynayacakları müsabakayı kıymetlendiren 26 yaşındaki pivot, “Her iki kadronun da çok yetenekli oyuncuları var. İki grup da birbirinin sistemini ve taktiğini biliyor. Çok sıkıntı bir uğraş olacak. Kolay olmayacağını biliyoruz. Sakat oyuncularımız var. O da bizi etkileyecek. Bu kadro oyunu ve Obradovic’in bir sistemi var. Bu sistem bizi ön plana çıkartıyor. En kıymetlisi de savaşmak ve sonuna kadar çaba etmek.” tabirlerini kullandı.

Anadolu Efes’in çok kaliteli oyunculara sahip olduğunu belirten Ahmet, “Micic, Moerman ve Larkin bu dönem çok âlâ performans sergiliyor. Artık kazanan takım finale kalacak. İki ekip da elinden geleni yapıp, tüm gücünü koyacaktır. Sakatlıklar ya da yorgunluk mazeret olmayacak.” biçiminde görüş belirtti.

– “Elimizden geleni yapacağız.”

Ahmet Düverioğlu, şahsî performansıyla ilgili olarak, “Bu dönem kimi maçlarda uygun, kimi maçlarda makûs oynadım. Artık Dörtlü Final’e geldik. Elimizden geleni yapacağız. Sonuna kadar savaşıp, konsantre bir formda kendi kadro arkadaşlarıma katkı sağlamak istiyorum.” yorumunda bulundu.

Taraftarlara verdikleri dayanak için teşekkür eden Ahmet, “Bizim en büyük dayanağımız ve güç kaynağımız onlar. Düştüğümüz vakitlerde bizi daima ayağa kaldırdılar. Bize daima güvendiler. Dörtlü Final’de olacağımızı biliyorlardı. İnşallah onlara layık performans sergileriz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz