Anadolu Efes Basketbol Ekibi Başantrenörü Ergin Ataman, sahip olmadığı tek kupanın THY Avrupa Ligi şampiyonluk kupası olduğunu ve onu kazanmak için her şeyi yapacağını söyledi.

THY Avrupa Ligi’nde grubunu Dörtlü Final’e taşıyan başantrenör Ergin Ataman, tertibin internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Tükiye’de farklı gruplarla şampiyonluklar elde edip, milletlerarası arenada Galatasaray’la ULEB Avrupa Kupası’nı, Beşiktaş’la FIBA EuroChallenge Kupası’nı ve Siena’yla Saporta Kupası’nı kazandığını hatırlatan Ataman, “Evimde olmayan tek kupa, Avrupa Ligi kupası. Bu yıl yalnızca iki maç uzaktayız. Taktik, teknik ve ruhsal olarak her şeyi bu gayeye ulaşmak için deneyeceğim. Bu heyecan verici.” sözlerini kullandı.

Ekibi geçen dönemin ortasında aldığını vurgulayan deneyimli teknik adam, bu dönem başında 10 yeni oyuncuyla grubu yenilediklerini belirtti.

Dörtlü Final’e çıkmayı hak ettiklerini lisana getiren Ataman, “Sezon başında maksadımız alışılmış ki de Dörtlü Final’de oynamak değildi. Geçen yıldan kalan havayı değiştirmek istedik ve play-off’a ulaştık. Dönem başladıktan sonra ekip çok güzel oynamaya başladı. Dörtlü Final’e çıkmak benim için bu yüzden sürpriz olmadı.” değerlendirmesinde bulundu.

Ataman, yarı finalde Fenerbahçe Beko ile yapacakları maça değinerek, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe Beko’ya karşı oynamak bir açıdan makus. Zira olağan dönemi birinci sırada bitirdiler. Hem oyun olarak üst seviyedeler hem de antrenör takımında eksiksiz bir kaliteye sahipler. Fakat başka taraftan bakarsanız, bize karşı kaybettikleri maç sayısı öbür Avrupa gruplarına kaybettiklerinden fazla. Bu dönem 6 maç oynadık ve 3’ünü biz kazandık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz