THY Euroleague Final Four’da İspanya’nın Vitoria-Gasteiz kentinde karşı karşıya gelecek olan temsilcilerimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’da başantrenörler Ergin Ataman ile Zeljko Obradovic, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ayrıyeten Fenerbahçe Beko’dan Kostas Sloukas ve Anadolu Efes’ten Vasilije Micic de basın toplantısında yer aldı.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman’ın açıklamaları şu formda:

“GÜVENİMİZ TAM, BAŞARACAĞIZ”
“Final-Four’da olduğumuz için mutluyuz. Kadrom çok keyif alarak oynadı. Her maç üstüne koyarak devam ettik. Euroleague tarihindeki en yeterli başantrenöre karşı ve en uygun kadroya karşı oynayacağız. İnancımız tam, başaracağız.”

“OBRADOVIC’İ HER GÜN GÖRÜYORUM”

“Uzun bir adan sonra koçlarla Final-Four’da birlikteyiz. Obradovic’i Türkiye’de neredeyse her gün görüyorum. Yıllar sonra iki ekibin burada olması büyük bir gurur. Anadolu Efes’in burada olması benim için gurur kaynağı. En uygun olmak için uğraş edeceğiz.”

“KAZANIRSAK IBIZA’DA KUTLAYACAĞIZ”

“Kazanırsak pazartesi günü İbiza’ya gideceğiz ve bu kupayı orada kutlayacağız. Sonra Türkiye’ye döneceğiz.”

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic ise şu sözleri kullandı:

“TAKIMIMLA GURUR DUYUYORUM”

“Sezon içinde 28 zafer! Bunu parayla çarparsanız, baya bir şey yapıyor. Fakat biz 29. ve 30. galibiyetimizi istiyoruz. Ekibimle gurur duyuyorum.”

“VESELY VE KALINIC İDMAN YAPTILAR LAKİN TEHLİKELİ”

“Kafamdan neler mi geçiyor? O bahse girersek çıkamayız. Kalinic ve Vesely birkaç idman yaptı lakin bu tehlikeli bir şey. Nasıl oynayacaklarını bilemiyoruz.”

Anadolu Efes’in oyun kurucusu Vasilije Micic, basın toplantısında kazanmak istediklerini belirtti ve şöyle konuştu:

“BU YIL DAHA SAKİN OLACAĞIM”

“Geçtiğimiz yıl çok fazla deneyimimiz yoktu. Ben bu yıl daha sakin olacağımı düşünüyorum. Grubum için elimden gelenin en güzelini yapacağım.”

“FENERBAHÇE SAKATLIKLAR YAŞASA DA İYİ”

“Geçen yıl Fenerbahçe’ye kaybetmiştik 40 dakika üst seviye oynamanın ne kadar sıkıntı olduğunu gördük. Farkı kapatmıştık fakat Bobby Dixon devreye girmişti. Fenerbahçe sakatlıklar yaşasa bile uygun durumda lakin biz de güzeliz.”

“BAMBAŞKA BİR MAÇ OLACAK”

“Bu dönem Fenerbahçe Beko ile 7. sefer oynayacağız fakat bu değişik bir maç olacak. Elimizden gelenin en uygununu yaparak kazanmak istiyoruz. Bunu yapabileceğimizi düşünüyoruz.”

Fenerbahçe Beko’nun Yunan guardı Kostas Sloukas ise kanılarını şu halde aktardı:

“EN ÂLÂ FORMDA HAZIRLANDIM”

“Final-Four’a en düzgün biçimde hazırlandığımı düşünüyorum. Şimdi yarı finalde ise dönem başından bu yana sergilediğim performansı sürdürmeyi arzuluyorum.”

“İLK SEFER KATILMIŞ ÜZERE OYNAYACAĞIZ”

Bu dönem Anadolu Efes ile 6 defa oynadık. 3’er sefer kazandık. İki kadro da birbirini yeterli tanıyor. 40 dakika boyunca elimizden geleni yapacağız. Güya Final-Four’a birinci defa katılıyor üzere gayret edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz