Devamı

  Avrupa basketbolunun kalbi Vitoria-Gasteiz’de atacak

  Avrupa basketbolunun kulüpler bazındaki en büyük tertibi olan THY Avrupa Ligi’nde Dörtlü Final heyecanı 17-19 Mayıs’ta İspanya’da yaşanacak.

  Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes’in Türkiye’yi temsil edeceği Dörtlü Final’de İspanyol takımı Real Madrid ile Rusya’nın CSKA Moskova kadrosu da Vitoria-Gasteiz kentindeki Fernando Buesa Arena’da şampiyonluk uğraşı verecek.

  Dörtlü Final’in birinci maçında basketbolseverler, Türk derbisine tanıklık edecek. Üst üste 5. defa Dörtlü Final’e kalan Fenerbahçe Beko, 18 yıl sonra bu düzeyde yer alacak Anadolu Efes’le Türk derbisinde finale çıkmak için karşı karşıya gelecek.

  Dörtlü Final’in ikinci maçında ise geçen dönem olduğu üzere yeniden Rusya temsilcisi CSKA Moskova ile İspanya takımı Real Madrid karşılaşacak.

  – 3 kadro yeniden değişmedi

  Dörtlü Final’de son 2 dönem olduğu üzere tekrar 3 ekip değişmedi.

  2017 ve 2018’deki Dörtlü Final tertibinde da yer alan Fenerbahçe Beko, Real Madrid ve CSKA Moskova, tekrar Dörtlü Final’e kalmayı başardı.

  – İspanya’da 8. defa Dörtlü Final

  Avrupa basketbolunun kulüpler bazındaki en değerli tertibi THY Avrupa Ligi’nde Dörtlü Final heyecanı tarihte 8. sefer İspanya’da düzenlenecek.

  Daha evvel Dörtlü Final, İspanya’da 1990 ve 1995’te Zaragosa, 1998, 2003 ve 2011’de Barselona, 2008 ve 2015’te ise Madrid’in mesken sahipliğinde yapıldı. Basketbolun çok sevildiği Vitoria-Gasteiz kentinde ise birinci sefer Dörtlü Final organize edilecek.

  Dörtlü Final tertibi birinci kere 1988 yılında yapıldı. Bu yıl 32. kere düzenlenecek Dörtlü Final, daha evvel 12 ülkede 18 farklı kentte organize edildi.

  – Yeşil kent Vitoria-Gasteiz

  İspanya’da Bask Bölgesi’nin başşehri pozisyonunda bulunan 240 bin nüfuslu Vitoria-Gasteiz, Avrupa’nın da en yeşil kentlerinden birisi.

  Doğasıyla görenleri hayran bırakan kent, 2012 yılında “Avrupa Yeşil Başkenti” seçildi

  Kentin dört bir tarafı yeşil tabiatla çevrilirken, çok sayıda bisiklet ve yürüyüş yolunun olması da dikkati çekti. Kent, merkeze 15 kilometre uzaklıkta yer alan Santa Catalina Botanik Bahçesi’yle de ön plana çıkıyor.

  Kentte bulunan, 13. yüzyılın sonlarında inşası tamamlandığı düşünülen Santa Maria de Vitoria Katedrali de ülkenin kültürel miraslarının başında geliyor.

  Vitoria-Gasteiz’de koleksiyon, arkeoloji ve sanat müzeleri de epeyce ilgi görüyor.

  – Konaklama ıstırabı

  Kentte otel sayısının az olması nedeniyle taraftarlar ve basın mensupları, Vitoria-Gasteiz de konaklamada zorlandı.

  Tertibi takip edecek ülke dışından gelen gazeteciler ve taraftarların büyük bir kısmı, Vitoria-Gasteiz’e en yakın kentler olan Bilboa ve Burgos da konakladı.

  – Maçlar Fernando Buesa Arena

  İspanya’da Bask bölgesinin başşehri pozisyonunda Vitoria-Gasteiz kentinde oynanacak Dörtlü Final’de maçlar yaklaşık 15 bin kapasiteli Fernando Buesa Arena’da oynanacak.

  İki grubu bulunan Türk taraftarlarında büyük ilgi gösterdiği tertipte İspanyol temsilcisi Real Madrid’in tribünlerde seyirci sayısında üstünlük kurması bekleniyor.

  Vitoria-Gasteiz de bilhassa Türkiye’den gelen Fenerbahçe taraftarlarının ağır olduğu görüldü.

   

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...