Devamı

  Bakü, 2022’de takvime girecek Miami GP hakkında endişeli değil

  Bakü, gelecek haziran düzenlenmesi planlanan Miami Grand Prix’sini takvime eklenme kararı hakkında endişeli değil.

  Bakü Cadde Pisti, geçtiğimiz sene pandemi sebebiyle takvimde yer alamasa da bu Haziran Azerbaycan Grand Prix’sine 5. kez ev sahipliği yapacak.

  F1, geçtiğimiz ay 2022 itibariyle Miami Grand Prix’sinin takvime ekleneceğini duyurdu ve yarış hafta sonunun Kanada GP ile birlikte haziranda düzenlenmesi öngörülüyor.

  Bakü Cadde Pisti idari direktörü Arif Rahimov, Miami’nin takvime eklenmesinin Azerbaycan yarışı organizatörlerin hiçbir şekilde endişelendirmediğini söyledi ve hatta bu yarışların üst üste yapılmasının bile mümkün olduğunu dile getirdi.
  Rahimov, “Haziran’da düzenlenen bir diğer Grand Prix olan Kanada’dan Bakü’ye takımlar daha önce seyahat etmişti.”

  “Bu yüzden, Bakü’nün ardından Miami’de bir yarışa gitmek neredeyse aynı mesafe olacaktır. Bunu daha önce yaptık. Eğer [Miami] Haziran’da düzenlenecekse Kanada ile arka arkaya yapılabilir, bu lojistik olarak gayet mümkün ve hiç zor değil. En azından Bakü-Kanada ya da Bakü-Miami arasından çok daha kolay.”

  “Hangi yarışların gerçekten yapılacağından emin değiliz, bu yüzden bilmiyorum. Benim için gelecek yılın yarış takvimini tahmin etmek çok zor çünkü değişen çok şey var. Daha bu yıl bile hangi yarışların gerçekleşip hangilerinin gerçekleşemeyeceği kesin değil.”

  “Henüz gelecek yıl için görüşmelere başlamadık çünkü bu yılın yarışı ile ilgili değişen çok şey var.”

  “Fakat genel anlamda, eğer Miami ya da Kanada ile yarış tarihlerimiz yakınsa personelin bir yarıştan ötekine seyahat etmesi biraz sorun yaratabilir.”

  “Bizim için pisti yani yolları kapatmak biraz sorun yaratabiliyor ama bu yine de yapılabilir.” dedi.

  F1, gelecek sezonun yarış takvimi için planlarını henüz açıklamadı ancak son yıllarda Liberty Media’nın 25 yarış hedefine daha da yaklaşıldı.

  Ancak daha fazla yarışın eklenmesi takvimin yoğunluğu hakkında endişeler doğurdu.

  Bununla beraber Rahimov, Azerbaycan açısından endişeleri olmadığını söyledi.

  Rahimov, “Hayranların katılımı, yarışları yapacakları bölgelere bağlı.”

  “25 yarışımız olacaksa ve ABD’de beş yarış düzenlenecekse, bu sorun olmaz çünkü oradan [Bakü’ye] gelen çok fazla taraftar yok. Ancak Orta Doğu’ya beş yarış ekleyecekse, o zaman bu bizim için bir sorun olabilir.”

  “Aynı şey BDT ülkeleri için de geçerli. Rusya’dan bir sürü seyircimiz var, Eğer farklı bir şehirdeki yarışa katılmak isteyeceklerse, bu bir sorun olacaktır. Fakat seyirci açısından, her şey bu ek yarışların nerede gerçekleşeceğine bağlı.”

  “Yine de yarışımızı her şekilde izleyeceklerinden eminim çünkü izlemesi en keyifli yarış bizimkisi.” dedi.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonasında Azize Bekar 22.Kez Şampiyonluk Elde Etti

  Kariyerinde 22.kez şampiyon olan azize bekar eurpeworldspora yaptığı açıklamada

  Antalya, Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne hazırlanıyor

  Hentbolda 8-11 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2023 Avrupa Plaj Turu Finalleri (EBT) öncesi Konyaaltı Plajı'nda hazırlık yapılıyor. Plaj hentbolunda kulüpler açısından en önemli organizasyon olan finallerin...

  Toprak Razgatlıoğlu İtalya’da 3. oldu

  Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İtalya'daki beşinci ayak ilk yarışında 3. olarak podyuma çıktı.Yarışa ikinci cepten başlayan Red Bull sporcusu Toprak, damalı...

  İlke Özyüksel’den gümüş madalya!

  Ankara'nın ev sahipliğinde düzenlenen Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali'nde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel, toplam 1374 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu. MEHMET...

  Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası’nda başpehlivan Nedim Gürel oldu

  Trakya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Edirne'de düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası'nda başpehlivan Nedim Gürel oldu.