Toronto Raptors’ın Doğu Konferansı Finallerini kazanmasının akabinde “Inside The NBA” programında Charles Barkley, “yalnızca kazanmaya odaklanan ve drama içermeyen bir süperstar” olarak isimlendirdiği Kawhi Leonard’a övgüde bulundu.

Barkley ayrıyeten, Raptors’ın Golden State Warriors’a karşı NBA şampiyonluğunu kazanacağı iddiasını de yürüttü:

“NBA’de Kawhi Leonard’dan daha fazlasını alabileceğim bir oyuncu yok. Dramasız bir süperstar… Yalnızca kazanmak istiyor. Bu maçta adam 17 ribaund aldı, kaç tane adam bu kadar alıyor? Evvelki maçta da mesleğinin asist rekorunu kırmıştı. Artık Perşembe’ye kadar dinlenecekler. Seyahatler yok.”

“KAWHI LEONARD SON ATLETTİR”

Shaquille O’Neal ise NBA Finallerinde galip gelecek tarafın Golden State Warriors olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Golden State diyeceğim. Deneyimliler. Şu anda çok güzel oynuyorlar. Beşerler kendilerinden kuşku ettiğinde ve saygısızlık ettiklerinde daha yeterli oynuyorlar. Mesela Klay’in All-NBA ekibine seçilmemesi durumu, o oynamaya hazır olur. Draymond oynamaya hazır olur. Favori oyuncum Steph Curry oynamaya hazır olur.”

“Ancak, Kawhi Leonard kesin atlettir. Kawhi’a nitekim helal olsun. Zira onu izliyorum, ve hiç bir düdüğe karşı çıkmıyor, hız yapmıyor. Kesin atlet. Toronto Raptors için memnunum ve çok hoş bir seri izlemek istiyorum, ancak ben bir profesyonelim ve sorunun yanıtı olarak Golden State diyeceğim.”

O’Neal daha sonra gardiyan Klay Thompson ve ileri Draymond Green üzere oyuncuların All-NBA grubundan gizlice vurulduktan sonra hala omzunda bir çiple oynadıklarını ekledi.

Kawhi, playofflarda şimdiye dek %50.7 şut isabeti ve %38.8 üçlük isabetiyle 31.2 sayı ortalaması yakalıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz