Devamı

  BÜŞRA GAMZE SABANCI KİMDİR.


  İlk Yılları ve Eğitimi


  1 Ocak 1999’da İstanbul’da doğdu. 10 yaşında İstanbul/Fatih’de tekvandoya başlayarak spor hayatına ilk adımını attı.

  Büşra Gamze Sabancı (D. 1 Ocak 1999, İstanbul). Türk Milli Tekvandocu.

  Spor kariyerini sürdürürken bir yandan da Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü yüksek onur öğrencisi olarak 3.5 yılda bitirdi ve aynı zamanda çift anadal yaptığı 4 senelik Spor Yöneticiliği bölümünü 2 yılda yüksek onur öğrencisi olarak bitirdi (ortalama olarak bölümü 2. sırada bitirdi).

  Bir yandan örgün eğitimde kariyer yaparken bir yandan da açıktan Anadolu Üniversitesinde Adalet bölümünü bitirirdi. Şuanda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


  Kariyeri.


  2010 yılında tekvando sporuna başlayan Sabancı, katıldığı Türkiye Şampiyonalarında dereceler elde ettikten sonra 2014 yılında İstanbul İl Gençlik Müdürlüğü Spor Kulübüne ardından 2016 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne transfer oldu.

  2016 yılında Uluslararası maçta ülkesini ilk kez milli takım adına temsil ederek bronz madalya kazandı. Siyah kuşak 4. Dan seviyesinde olan milli sporcu, bu başarısının ardından Türkiye ve Uluslararası açık turnuvalarda aldığı madalyalardan sonra 2018 yılında yeniden milli takım adına katıldığı Uluslararası yarışmada bu sefer ülkesine altın madalya kazandırmıştır.


  Tekvando’nun yanı sıra bir çok branşa ilgi duyan milli sporcu 2018 yılında Marmara Üniversitesi Cimnastik takımına seçilerek katıldığı Türkiye Üniversiteler arası yarışmada 3’lük elde etti. Yine aynı dönemde katıldığı Türkiye Plaj Hentol yarışmasında takım arkadaşlarıyla 5.lik elde ettiler ve Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonasında takımca 9.sırada tamamladılar.


  Spor yapmayı ve yaptırmayı hayatının felsefesi haline getiren milli sporcu bir yandan kariyerinin basamaklarını tırmanırken bir yandan da Cimnastik ve Tekvando alanında eğitimler vermektedir.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir