Genç yetenek milli Taekwondo sporcusu Büşra Gamze Sabancı’nın soyadını değiştirmesi spor camiasında oldukça merak uyandırdı. Sabancı soyadı değişikliği ile ilgili Europe World Spor-TR muhabirimizin sorularını yanıtladı. İşte o röportaj sizlerle.

Soy adını değiştirdin özel bir sebebi var mı ?

Zengin soyadı taşımak nasılmış onu anlamak istedim.Şaka bir yana evet bir sebebi var. Ailemin soyadları değiştiği için onların soyadını taşımıyordum ve birinin Soyadını seçmem gerekiyordu bende kendi soyadımı kendim koydum.

Soyadının değiştiğini duyanlar nasıl bir tepki verdi ? Evlendin mi sorusu gelmiştir mutlaka.

Değiştirdiğim anda zaten mesajlar ve aramalar almaya başladım. Daha sonra istatistiklerime baktığımda profilime bakan kişi sayılarında inanılmaz artış oldu. Eminim ki takipçilerim kendi aralarında doları bile bu kadar konuşmamışlardır. Evet maalesef ki %90 oranında atılan mesajlar genelde evlendin mi sorusu üzerineydi hatta evlendin mi diye sormayı bırak düğüne beni niye çağırmadın diye trip atan bile oldu. Üzülmeyin kızlar Hakan Sabancı hala bekar.

BÜŞRA GAMZE SABANCI

Tekvando sporuyla uğraşıyorsun Şimdiye kadar tanıdığım tüm taekwondo sporcuların bir lakabı var. İsimlerinden oluşan kısa bir takma ad – Seni yeni isminle tanıyanlar kısaca ne demeli.

Bu zamana kadar çevrem tarafından BGG olarak çağrılıyordum ve bunu duymayı da seviyordum açıkçası. Yeni bir lakap bulamadım fakat geçen ki antrenmanda takım arkadaşlarım ve antrenörüm Sabancı diye seslenmeye başladı. Sanırım bundan sonra Sabancıyım.

HABER : MEHMET EFE DİNÇ

ANKARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz