Can Öncü için sıradaki durak Fransa

Türk motosikletinin en değerli genç temsilcilerinden biri olan Can Öncü, Moto3 Dünya Şampiyonası beşinci yarışı olan Fransa’da piste çıkıyor.

2018 Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta şampiyon olan 15 yaşındaki Red Bull atleti Öncü, geçen dönem Moto3’te de çıktığı birinci ve tek yarışı olan Valencia Grand Prix’ini kazanmayı başarmıştı. Genç yıldız Red Bull KTM Ajo kadrosu ile çaba ediyor.

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli motosiklet atletlerinden biri olan Can Öncü, 2019 Moto 3 Dünya Şampiyonası’nda beşinci yarışına çıkıyor. 2018 Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta şampiyon olan Red Bull atleti Can Öncü dönemin beşinci yarışında Pazar günü Fransa’da Le Mans Pisti’nde birinci puanlarını almaya çalışacak. Yarış TSİ 12.00’de başlayacak.

‘İlk puanlarımızı alacağız’

2019 döneminin kendisi ismine birinci puanlarını almak istediğini belirten Öncü, “Benim Moto 3’e ve grubuma alışmaya çalıştığım bir geçiş dönemi olacağını ön görüyorduk. Birinci dört yarışta birtakım şanssızlıklar da yaşadık. Artık puan almak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Umarım bunu Fransa’nın ikonik pistlerinden biri olan Le Mans’da başaracağız” dedi.

Marc Marquez koltuğunu korumak istiyor

Dünyanın en büyük motor sporları organi zasyonlarından biri olan MotoGP’de de dönemin beşinci yarışı Fransa’da koşulacak. 4.2 kilometre uzunluğundaki Le Mans Pisti’nde Red Bull sportmeni Marc Marquez pilotlar sıralamasındaki liderliğini müdafaaya çalışacak. TSİ 15.00’te başlayacak ve 27 çeşit sürecek yarış öncesinde Marquez, 70 puanla şoförler sıralamasında liderlik koltuğunda otururken 69 puanlı Alex Rins ikinci sırada bulunuyor. Andrea Dovizioso ise 67 puanla 3. basamağın sahibi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz