Devamı

  Magic ve Bird’e ömür uzunluğu muvaffakiyet mükafatı verilecek!

  1980’lerde iki yaka ortasındaki rekabeti NBA’de yeni bir popülerlik düzeyine iten Magic Johnson ve Larry Bird, Ömür Uzunluğu Muvaffakiyet Mükafatı ile onurlandırılacak.

  NBA ve Turner Sports, bu iki Hall of Fame üyesi ve 1992 ABD Olimpiyat kadro arkadaşlarının 24 Haziran NBA Ödülleri’nde ödül alacağını açıkladı.

  Bu gurur, Magic Johnson’ın Michigan State’inin Larry Bird’ün Indiana State’ni 1979 NCAA şampiyonluk maçında yenmesinin 40. yıldönümünde geldi. Konu bahis maç, kolej basketbolu tarihinde televizyonda en yüksek reyting alan maç olma özelliğini hala koruyor.

  BASKETBOLU ÇOK DAHA POPÜLERLEŞTİRMİŞLERDİ

  İkili, Johnson’ın Los Angeles Lakers’a ve Bird’ün Boston Celtics’e gitmesinden sonraki on yıl boyunca birbirini daha fazla görmüştü. Lakers, 1980’lerde beş şampiyonluk, Celtics ise üç kere şampiyonluk kazandı ve çektikleri ilgi, bir dostluk oluşturarak NBA’in ana akıma ulaşma konusundaki uğraşını atlamasına yardımcı olmuştu. Yıldız isimler, basketbolun dünyanın en tanınan sporlarından biri haline gelmesini sağlamıştı.

  Her iki oyuncu da üç MVP mükafatı kazanmış, ligin en büyük 50 oyuncusu listesinde yer almış ve iki defa Hall of Fame’e girmişti. Evvel ferdî olarak, sonra da Barselona’daki altın madalyayı kazanan Dream Team ile bunu başarmışlardı.

  OYUN GÜNLERİNDEN SONRA DA BAŞARILILARDI

  Bird, Indiana Pacers’ın hem koçu hem de lideri olarak misyon yapmaya devam etmiş ve NBA tarihinde MVP, Yılın Koçu ve Yılın Yöneticisi olarak oylanan tek kişi olmuştu.

  Johnson, tıpkı muvaffakiyet düzeyine sahip olmasa da, Lakers ile her iki rolü de üstlenmişti. Koç olarak kısa bir vazife yapmış (1993-94) ve iki dönemden sonra grup lideri olarak vazifesinden ayrılmıştı. Oyun günlerinden bu yana elde ettiği en büyük muvaffakiyet, iş dünyasına Magic Johnson Enterprises’ın CEO’su olarak gelmişti.

  Bill Russell, Ömür Uzunluğu Muvaffakiyet mükafatını 2017’de kazanmıştı ve Oscar Robertson da geçen yıl bu mükafatla onurlandırılmıştı.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.