Devamı

  Cedi Osman: “Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler alacağız”

  Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen ulusal basketbolcu Cedi Osman, 2019 FIBA Dünya Kupası için herkesin çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler elde edeceğiz. Düzgün bir derece yapıp olimpiyatlara gitmek istiyoruz.” dedi.

  Düzce Belediye Gençlik ve Spor Kulübünün bayan basketbol grubunu ziyaret eden Cedi Osman, belediyeye ilişkin bir kafeteryada genç basketbolcularla sohbet etti.

  Bayanlar Bölgesel Basketbol Ligi Final Kümesi’nde şampiyonluğa ulaşan Düzce Belediyespor’u takip ettiğini, elde ettikleri muvaffakiyetlerin takdir edilmesi gerektiğini aktaran mili sportmen, her atletin başka bir övgüyü hak ettiğini vurguladı.

  Burada basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan ulusal basketbolcu, dar bütçelerle muvaffakiyet yakalayan sportmenlerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

  Ziyaret gayesinin Düzceli basketbolcuları desteklediğini göstermek olduğunu kaydeden Cedi Osman, “En değerlisi şu iletisi vermeye geldik, biz her vakit sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu kadar muvaffakiyete karşın hiçbir biçimde isimleri duyulmadı. Lakin her sene başarılara devam ettiler. Hem isimlerini duyurmak hem de takviye olmak ismine geldik.” diye konuştu.

  “Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler elde edeceğiz”

  2019 FIBA Dünya Kupası’nın yaklaştığını ve her oyuncunun bu turnuva için heyecanlı olduğunu lisana getiren Cedi Osman, kelamlarını şöyle sürdürdü:

  “Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler elde edeceğiz. Kupayı sabırsızlıkla bekliyorum. Herkes eminim ki çok sıkı çalışıyordur. Çok değerli bir turnuva. Sonuçta uygun bir derece yapıp olimpiyatlara gitmek istiyoruz. Çok şiddetli bir kümemiz var. Lakin çok genç ve uygun bir ekibiz. Mutlaka âlâ bir derece yakalayacağımıza inanıyorum.”

  “Anadolu Efes ismine bir başlangıç oldu”

  THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’ni de kıymetlendiren Cedi Osman, iki Türk ekibinin Dörtlü Final’de uğraş etmesinin memnunluk verici olduğunu, bu maçın kazananının Türkiye olduğunu belirtti.

  Cedi Osman, “Maalesef finalde CSKA Moskova’ya kaybettik. Alışılmış Anadolu Efes’in kazanmasını istiyordum. Fakat inanıyorum ki bu, Anadolu Efes ismine bir başlangıç oldu. İlerleyen yıllarda kupanın geleceğine eminim.” sözlerini kullandı.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...