Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen ulusal basketbolcu Cedi Osman, 2019 FIBA Dünya Kupası için herkesin çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler elde edeceğiz. Düzgün bir derece yapıp olimpiyatlara gitmek istiyoruz.” dedi.

Düzce Belediye Gençlik ve Spor Kulübünün bayan basketbol grubunu ziyaret eden Cedi Osman, belediyeye ilişkin bir kafeteryada genç basketbolcularla sohbet etti.

Bayanlar Bölgesel Basketbol Ligi Final Kümesi’nde şampiyonluğa ulaşan Düzce Belediyespor’u takip ettiğini, elde ettikleri muvaffakiyetlerin takdir edilmesi gerektiğini aktaran mili sportmen, her atletin başka bir övgüyü hak ettiğini vurguladı.

Burada basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan ulusal basketbolcu, dar bütçelerle muvaffakiyet yakalayan sportmenlerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Ziyaret gayesinin Düzceli basketbolcuları desteklediğini göstermek olduğunu kaydeden Cedi Osman, “En değerlisi şu iletisi vermeye geldik, biz her vakit sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu kadar muvaffakiyete karşın hiçbir biçimde isimleri duyulmadı. Lakin her sene başarılara devam ettiler. Hem isimlerini duyurmak hem de takviye olmak ismine geldik.” diye konuştu.

“Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler elde edeceğiz”

2019 FIBA Dünya Kupası’nın yaklaştığını ve her oyuncunun bu turnuva için heyecanlı olduğunu lisana getiren Cedi Osman, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Dünya Kupası’nda önemli muvaffakiyetler elde edeceğiz. Kupayı sabırsızlıkla bekliyorum. Herkes eminim ki çok sıkı çalışıyordur. Çok değerli bir turnuva. Sonuçta uygun bir derece yapıp olimpiyatlara gitmek istiyoruz. Çok şiddetli bir kümemiz var. Lakin çok genç ve uygun bir ekibiz. Mutlaka âlâ bir derece yakalayacağımıza inanıyorum.”

“Anadolu Efes ismine bir başlangıç oldu”

THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’ni de kıymetlendiren Cedi Osman, iki Türk ekibinin Dörtlü Final’de uğraş etmesinin memnunluk verici olduğunu, bu maçın kazananının Türkiye olduğunu belirtti.

Cedi Osman, “Maalesef finalde CSKA Moskova’ya kaybettik. Alışılmış Anadolu Efes’in kazanmasını istiyordum. Fakat inanıyorum ki bu, Anadolu Efes ismine bir başlangıç oldu. İlerleyen yıllarda kupanın geleceğine eminim.” sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz