Devamı

  Hidayet Türkoğlu, yeni Abdi İpekçi projesini birinci kere beIN SPORTS’ta açıkladı

  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı için adaylığını yeniden koyan mevcut başkan Hidayet Türkoğlu, beIN SPORTS Basketbol Programları Müdürü İsmail Şenol’un kendisine yönelttiği soruları yanıtladığı özel röportajında seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu.
  Yeniden başkan adaylığı ile ilgili karar sürecine değinerek sözlerine başlayan Türkoğlu, “Bizim en büyük başarımız kulüplerle beraber hareket etmek. Her zaman adil, şeffaf ve sorumluluk almayı bilen bir başkanım. TBF olarak her zaman ulaşılabilir olmak için en önemli konulardan birisi” ifadelerini kullandı.
  Geride kalan sürede hakemler konusuna çok fazla kafa yorduklarını söyleyen Türkoğlu, “Eski sporcular olarak kazananın ve kaybedenin sahada olmasını istediklerini. 13-14 hakemi profesyonel olarak bünyemize kattık. Hakem hatalarının içerisinde kasıt olmadığını çok iyi biliyoruz. Etiğimlerin çok daha sık olmasın gerektiğini düşünüyorum. Hakemlerimizin sayısını %46 oranında artırdık.” şeklinde konuştu.
  En büyük başlarının Basketbol Gelişim Ligi olduğunu ve altyapı milli takımlarının %90’nın BGL’den çıktığını dile getiren Türkoğlu, “Hayatın gerçekleri var. Çok daha iyisini yapabiliriz. Önümüzdeki süreçte camimamılza beraber daha iyi işlere imza atacağız.” yorumunu yaptı.
  Abdi İpekçi ve tesisleşme projesi ile ilgili Hidayet Türkoğlu’nun sözleri şu şekilde: “Tesis konusunda en az eleştirilmesi gereken federasyonuz. Abdip İpekçi üzerinden eleştirilmemiz bizi çok kırıyor. Abdi İpekçi Spor Salonu’nun çatısı hayati bir risk taşıyordu. Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılırken, Sinan Erdem Spor Salonu’nu bünyemize kattık. Önümüzdeki bir ay içerisinde temelini atarak Türk Basketbol tarihinin en önemli spor tesisini basketbola kazandırmak istiyoruz. Federasyonlar hiçbir zaman tek başına tesis yapmazlar. Federasyon olarak proje üretiriz, bakanlıklara iletiriz. TBF Gelişim Merkezi’nin tamamlanması için hedef 18 ay.”
  Hidayet Türkoğlu, milli takımlar düzeyinde kazanılacak başarılar ile ilgili ise, “Önümüzdeki turnuvalarda çok güzel başarılar elde edeceğiz” dedi.
  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 4 Kasım’da Ankara’da yapılacak seçimlerle ilgili mesajı ise, “İki farklı aday daha var. Ben, 5 yıllık süreçte herkese başkanlık yaptım. Kazanmamız durumunda hepsine yine aynı şekilde başkanlık yapmaya devam edeceğim” dedi.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.