Devamı

  Draymond: “KD’nin gelişi, bizi yenilmez yaptı”

  Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, Kevin Durant’in üç yaz evvel Warriors’a katılmasının kadrosu “yenilmez” yaptığını belirtti.

  Green, Durant’i tertibin son üç dönem boyunca diğer bir düzeye geçmesinin nedeni olarak gördüğünü söyledi.

  Draymond, şu sözleri kullandı:

  “Çok fazla şey konuştular. ‘Warriors, Kevin gelmeden evvel büyük kadroydu aslında.’ diye. Saçmalık. Çok güzeldik lakin bence yenilmesi sıkıntı bir gruptuk. Ancak Kevin buraya geldiğinde bizi yenilmez yaptı. DeMarcus da [Cousins] buraya geldiğinde, beşerler başlarını kaşımaya başladı. Bu adamlara muhtaçlığımız var. Bir sonraki seri sıkıntı olacak ve Kevin’i geri kazanabilmek için dua ediyorum. Durant’e gereksinimimiz olduğunu biliyoruz.”

  Warriors, dönem boyunca, bilhassa de sakatlığının akabinde Durant’i tekrar tekrar övdü. Playoff periyodunda Durant, sakatlanmadan evvel 34.2 sayı, 5.2 ribaund ve 4.9 asist ile oynuyordu. Üçüncü bir NBA şampiyonluğunu kazanmak için, Warriors oyuncuları ve antrenörleri, ona muhtaçlık duyacaklarını yinelediler.

  “KD’YE SON DERECE MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”

  Klay Thompson’ın tabirleri şu formdaydı:

  “Beşinci kere üst üste NBA Finallerine gitmek çok özel bir şey; 1960’lı yıllardan bu yana yapılmamış. Epeyce şaşırtan olduğunun farkındayız. Kevin’i geri almaya çalışmak için gereğince vakit kazanmamız hoş, zira ona son derece muhtaçlığımız var. Ve sanırım herkes, önümüzdeki seride şayet dönerse, alanda hayli işe yarayacağını bildiği bir eşleşmesi olduğunu biliyor. Şu anda bir Warrior olmak için özel bir vakit.”

  “UMARIM TAKIMA TEKRAR GİRER”

  Warriors başantrenörü Steve Kerr, Durant’in saha içinde yapmaları gerekenler de dahil olmak üzere düzgünleşme sürecindeki birtakım manilerin üstesinden gelmesi gerektiğini bildiğini, lakin olasılıklar konusunda düzgün niyetlere sahip olduğunu belirtti.

  Kerr, Durant’i tekrar takıma ekleme ihtimaliyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

  “Durumun her şeyden çok bu türlü olacağını umuyorum. Nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz. Seride kaleyi koruyan başka adamlarla sahiden gurur duyuyorum. Umarım rehabilitasyonu ilerlemeye devam eder ve geri döner, zira ona gereksinimimiz olacak. Hiç kuşku yok.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir