Bu sezon 3. Lig 2. Grupta yer alacak olan Hacettepe Spor Kulübü, yeni sezon hazırlıklarına İlhan Cavcav Tesisleri’nde başladı.

Yeni sezonun ilk antremanında Klasspor TV’ye konuşan Hacettepe Spor Kulübü Teknik Direktörü Muharrem Uğur, Başkan Vekili Savaş Çolakoğlu ve futbolcular Veli Ortakcı ile Mehmet Can Güngör hedeflerinin yeniden şampiyon olarak 2. Lig’e çıkmak olduklarını dile getirdiler.

Hacettepe Spor Kulübü Başkan Vekili Savaş Çolakoğlu: Bu sene gerçekten zor bir gruptayız, ama biz zorları başarmak için bu göreve talip olduk. Biz göreve seçilen arkadaşlarımızla beraber yeni bir yapılanmanın içerisine girdik. Bu hem yönetim kurulunda yeni bir yapılanma hem de futbol kulübümüzde yeni bir yapılanma yaptık.

Çok değerli bir insanla çalışmaya başladık. Hocamız son derece tecrübeli ve yetenekli.

Amacımız Hacettepe’nin 1945 yılındaki kuruluşundaki ruhunu bu takıma kazandırmak, bunun için çaba sarf edeceğiz.  Biz gerçekten iyi insan yetiştirip daha sonrasında da iyi futbolcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunu başardığımız süre içerisinde biz hedefimize ve amacımıza ulaşmış olacağız.

Bunun yanında da yarışmacı bir takım hazırlıyoruz. Yarışacağız, hedeflerimiz var. Hedefimiz şampiyon olup geçen sene talihsiz olarak düştüğümüz 2. Lig’e yeniden çıkmak, bunu da başaracağımıza inanıyorum.

Çok büyük paralar harcayıp çok iyi çok pahalı futbolcular almaktan yana, biz belki de var olan yeteneklerini sergileyemeyen o yetenekleri gösterme fırsatı bulamamış olan genç arkadaşlarımıza yöneldik. Takımımızın altyapısında yetişip  daha sonrasında farklı kulüplere giden oralarda ter döken arkadaşlarımız yeniden kulübe dönmeye başladılar.

Hacettepe Spor Kulübü marka değeri çok yüksek olan bir kulüp, şunu biliyorlar yıllarca Süper Lig’deki takımlara futbolcu üreten bir fabrikayız. Genç yeteneklere özgüven verip yarışmacı bir hale getirmeyi hedefliyoruz.

Biz Türk futboluna futbolcu üretme geleneğine devam etmek istiyoruz. Hem oyuncu yetiştireceğiz hem de yarışmadan asla geri durmayacağız.

Teknik Direktör Muharrem Uğur:” hedefimiz yeni bir oluşumla Hacettepe Spor Kulübü’nü iyi yerlere taşımak. Yeni oluşum derken çok genç oyuncularımız var, alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularımız var.

Geçen sene oynayan oyuncularımız büyük bir bölümünü kaybettik, ama yeni gelen arkadaşlarla birlikte güçlü bir Hacettepe yaratma düşüncesindeyiz.

Çalışmalarımıza bir hafta boyunca Ankara’da devam edeceğiz. Zorlu bir gruptayız, bunun bilincindeyiz.  Kısa süre içinde takım oluşumunu sağlayacağımızı düşünüyorum.

5 kişi aldık, ama onun dışında bu bir haftalık dönemde oyuncu arkadaşların performansını değerlendirip eksik yerleri yönetim kuruluna ileteceğiz.

Doğma büyüme Ankaralıyız, Ankara’da çok kulüpte çalıştım. Çok eski ve köklü bir kulüp Hacettepe takımı, ilk kez burada görev alıyorum. Ayrı bir heyecan, 1.5-2 senedir çalışmıyorum güzel görevi bana verdikleri için teşekkür ediyorum.

Antrenörlüğe yeni başlamış gibi çok heyecanlı ve istekliyim. Tecrübelerimi futbolcu arkadaşlarıma fazlasıyla vereceğime inanıyorum.”

Takım Kaptanı Veli Ortakcı: yeni bir takım, dışarıdan gelen eski oyuncularıyla kurulan bir takım. Alt yapısından yetişen oyuncularla kurulan bir takım, karma yaptık güzel bir takım oldu. Lige Muharrem hocamız ile damga vurmak istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde başlayacak.

Mehmet Can Güngör: “Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dileyen Mehmet Can Güngör, takımımız genç ve yeni arkadaşlar edindik, hazırlıklarımız devam ediyor. Yeni hocalar ile birlikte güzel bir sezon geçmesini istiyorum. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Elimden gelenin en iyisini yapacağım, bu sezon takımımızla birlikte yükselmeyi hedefliyoruz.

Kendim de  10 -15 gol atmak istiyorum. ” İfadelerini kullandı.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz