02.08.2007 Budapest, Hungary, Lewis Hamilton (GBR), McLaren Mercedes - Formula 1 World Championship, Rd 11, Hungarian Grand Prix, Thursday - www.xpb.cc, EMail: info@xpb.cc - copy of publication required for printed pictures. Every used picture is fee-liable. © Copyright: Charniaux / xpb.cc

Sıralama turlarına nasıl hazırlandığı hakkında konuşan Lewis Hamilton, pist yürüyüşlerini “anlamsız bir egzersiz” olarak gördüğünü söyledi.

Mercedes pilotu, Barselona’daki yarışı kazanmadan önce cumartesi günü 100. pole pozisyonunu kazanarak bunu başaran ilk pilot oldu.

İstatistiklere göre, Hamilton sporun şimdiye kadar gördüğü en iyi sıralama pilotu ve bu başarısını seanstan önce deneme yanılma yoluyla elde ettiğini söylüyor.

Sky F1’e verdiği demeçte, “Perşembe ve cuma günleri boyunca bunun için çalıştığınızı düşünüyorum. Cuma ve cumartesi sabahı birçok şey deniyorsunuz ve temelde bulmacanın parçalarını bu zamanlarda bulmaya çalışıyorsunuz ancak hepsini bir araya getiremeyebiliyorsunuz.”

“Sonra sıralamalar geliyor ve bunu yapmaktan başka seçeneğiniz kalmıyor. Tüm parçalara sahip olsanız da olmasanız da, bu bulmacayı bir araya getirmeniz gerekiyor.”

“Geçmişe bakıyorsunuz, önceden attığınız turlara bakıyorsunuz, bazı rakiplerinizin yaptığı turlara bakıyorsunuz. Bu noktada sadece masada hiçbir şey bırakmadığınızdan emin olmanız gerekiyor.” dedi.

Birçok pilotun bir yarış hafta sonundan önce bir piste ilk geldiklerinde yaptıkları ilk iş, pisti daha iyi anlayabilmek için pist yürüyüşüne çıkmaktır.

Bununla birlikte, Hamilton bunu yapmayı ya da simülatördeki zaman geçirmeyi yararlı bulmuyor.

“Simülatörde neredeyse hiç vakit geçirmiyorum. Belki yılda en fazla 20 tur yapıyorum, simülatörle ilgilenmiyorum.”

“Gençken pist yürüyüşüne çıkardım ama kendimle ilgili keşfettiğim şey, benim için anlamsız bir egzersiz olduğuydu. Bu yüksek hızda sürmekten çok daha farklı.”

Track walk: Lewis Hamilton, McLaren Mercedes

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz