Devamı

  Hamilton için pist yürüyüşleri “anlamsız bir egzersiz”

  Sıralama turlarına nasıl hazırlandığı hakkında konuşan Lewis Hamilton, pist yürüyüşlerini “anlamsız bir egzersiz” olarak gördüğünü söyledi.

  Mercedes pilotu, Barselona’daki yarışı kazanmadan önce cumartesi günü 100. pole pozisyonunu kazanarak bunu başaran ilk pilot oldu.

  İstatistiklere göre, Hamilton sporun şimdiye kadar gördüğü en iyi sıralama pilotu ve bu başarısını seanstan önce deneme yanılma yoluyla elde ettiğini söylüyor.

  Sky F1’e verdiği demeçte, “Perşembe ve cuma günleri boyunca bunun için çalıştığınızı düşünüyorum. Cuma ve cumartesi sabahı birçok şey deniyorsunuz ve temelde bulmacanın parçalarını bu zamanlarda bulmaya çalışıyorsunuz ancak hepsini bir araya getiremeyebiliyorsunuz.”

  “Sonra sıralamalar geliyor ve bunu yapmaktan başka seçeneğiniz kalmıyor. Tüm parçalara sahip olsanız da olmasanız da, bu bulmacayı bir araya getirmeniz gerekiyor.”

  “Geçmişe bakıyorsunuz, önceden attığınız turlara bakıyorsunuz, bazı rakiplerinizin yaptığı turlara bakıyorsunuz. Bu noktada sadece masada hiçbir şey bırakmadığınızdan emin olmanız gerekiyor.” dedi.

  Birçok pilotun bir yarış hafta sonundan önce bir piste ilk geldiklerinde yaptıkları ilk iş, pisti daha iyi anlayabilmek için pist yürüyüşüne çıkmaktır.

  Bununla birlikte, Hamilton bunu yapmayı ya da simülatördeki zaman geçirmeyi yararlı bulmuyor.

  “Simülatörde neredeyse hiç vakit geçirmiyorum. Belki yılda en fazla 20 tur yapıyorum, simülatörle ilgilenmiyorum.”

  “Gençken pist yürüyüşüne çıkardım ama kendimle ilgili keşfettiğim şey, benim için anlamsız bir egzersiz olduğuydu. Bu yüksek hızda sürmekten çok daha farklı.”

  Track walk: Lewis Hamilton, McLaren Mercedes

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...