Golden State Warriors’ın yıldızı Kevin Durant’in, Batı Konferansı final serisinde Portland Trail Blazers’a karşı 3. ve 4. maçlarda oynamayacağı açıklandı.

Warriors koçu Steve Kerr, Durant’in serinin geri kalanı için uygunluğunun, geçtiğimiz gün yapılan yine değerlendirmenin akabinde hala saha içi çalışmaları için onay almamasından dolayı, kuşkulu olduğunu kabul etti. Warriors, bir hafta içinde KD’nin tekrar değerlendirileceğini söyledi.

Kerr, Warriors’ın 114-111’lik 2. maç 2 zaferinden sonra, “Umarım ilerlemeye devam eder ve ilerleme kaydetmiştir, lakin başlangıçta düşündüğümüzden biraz daha önemli. Durumun nereye gittiğini göreceğiz, lakin gün uzunluğu orada tedavi görüyor. Kendisini bu sürece adama konusunda mükemmel bir iş çıkardı. Umarım bir noktada geri döner, lakin yalnızca bekleyip göreceğiz.” sözlerini kullandı.

Warriors lider operasyonları lideri Bob Myers, Durant’in 3. ve 4. maçlar için ekiple Portland’a seyahat etmeyeceğini de ekledi.

Durant, kalfını Houston Rockets’a karşı Yarı Final serisinin 5. maçının üçüncü çeyreğinde sakatlamıştı. KD, bir şut attıktan sonra yere inip geri koşmaya başlamış ve birdenbire topallamaya başlamıştı. Birinci olarak, Aşil sakatlığından kuşku duyulsa da, çekilen MR asıl durumu (kalf gerilmesi) aşikâr etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz