Golden State Warriors guardı Klay Thompson, sakat sol hamstringine karşın döndüğü maçta 28 sayı attı, lakin kadrosunun dün geceki NBA Finalleri 4. maçında Toronto Raptors’a karşı 105-92 yenilmesine pürüz olamadı.

2. maçta geçirdiği sakatlık hasebiyle 3. maçı kaçıran Klay, dün gece 42 dakikanın üzerinde yüksek düzeyde performans gösterdi, lakin performansı kâfi olmamasına karşın, “sakatlığın kendisini etkilemediğini” söyledi:

“Sakatlık beni etkilemedi. Daha evvel de söylediğim üzere, Finallerdeyiz. Uzun bir dönem geçiriyoruz. 100’den fazla maçta oynayınca, biraz hırpalanmak olağan. Lakin yapabileceğinin en uygununu yapmak zorundasın. Kimse sana üzülmeyecek, o yüzden çıkıp adam olmalı ve elinden gelenin en güzelini yapmalısın.”

“İKİSİ DE SAHİDEN BİRER SAVAŞÇI”

Koçu Steve Kerr ise, Klay için şöyle konuştu:

“Yaptıklarını sakat hamstringi ile yaptığını düşününce, Klay inanılmazdı. (Kevon) Looney de o denli. Gelip o da sakatlığıyla 20 dakika oynadı. İki oyuncu da birer savaşçı. Laf oyunu yapmıyorum (Warriors: Savaşçılar). Yalnızca rekabet ediyorlar ve ikisi ile de sahiden gurur duyuyorum. Her ikisi de hakikaten yeterli oynadı, fakat yeniden de ekip eforlarımız açısından kâfi değildi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz