Türkiye Basketbol 1. Ligi play-off final üçüncü maçında yarın Sigortam.Net İTÜ Basket’e konuk olacak OGM Ormanspor, seriyi 3-0’a getirip Tahincioğlu Basketbol Harika Ligi’ne yükselme peşinde.

Müsabaka öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan OGM Ormanspor Başantrenörü Mustafa Korhan Aydanarığ, seride birinci 2 maçı kazandıklarını hatırlatıp, bu avantajı kullanmak istediklerini söyledi.

Üstün Lig’e çıkmak istediklerini anlatan Aydanarığ, “Kendi evimizdeki iki maçı kazanmamız nedeniyle avantajlı durumdayız. Üç galibiyete ulaşacak ekip seriyi galip tamamlayacak. Bir maç daha kazanıp, Muhteşem Lig’e çıkmak istiyoruz. Kulüp, idare ve oyuncular olarak kenetlenmiş durumdayız. Önümüzdeki maçı kazanarak seriyi bitirmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Final serisinde yarın yapılacak karşılaşmanın zevkli ve hoş geçeceğini lisana getiren Aydanarığ, “Rakibimizin yarınki maçta bir tepki göstereceğine inanıyoruz. 2-0 avantajımız var. Yeterli oynayanın kazanacağı bir maç olacaktır. Şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirerek, Harika Lig’deki yerimizi almak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Süper Lig’e hazırız”

Başantrenör Mustafa Korhan Aydanarığ, Muhteşem Lig’e hazır olduklarını lisana getirdi.

Harika Lig’e, teknik takım, kulüp ve topluluk olarak hazır olduklarına dikkati çeken Aydanarığ, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Kadın grubumuz da zati Muhteşem Lig’de. Oranın nasıl bir yer olduğunu biliyoruz. Rahat bir biçimde gayret edeceğimizi düşünüyorum. Muhteşem Lig’e çıkmamız sonrasında takımımızın nasıl şekilleneceğini ekonomik koşullar belirleyecek. Nasıl bir grup kuracağımızı vakit gösterecek. Kulübümüzün bakış açısı Üstün Lig için kâfi. Fiziki ve ekonomik kurallara sahip olacağımızı düşünüyorum.”

Play-off final serisinin üçüncü maçı, yarın saat 14.00’de Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz