Klay Thompson, Golden State Warriors’ın geçtiğimiz gece LA Clippers’a karşı aldığı 4. maç galibiyetinde attığı 32 sayının, evvelki gün Pasifik Okyanusunda yüzmesi ve “kafasını dağıtması” sonucu olduğunu söyledi.

Maça 7/7 isabetle başlayan Klay, müsabaka sonrası şu tabirleri kullandı:

“Bence hiç makus maç çıkarmamıştım ancak hiç büyük maçım yoktu. Cumartesi günü Jonas’la (Jerebko) kıyıya gittik ve biraz voleybol oynadık, ‘biraz denize gireceğim, başımı sıfırlamam lazım ve işe yarayacak biliyorum.’ dedim, ve yaradı da. Bay Area’dayken suya girer miyim bilmiyorum zira orada su çok soğuk, lakin kalan müddette uygun şut atamazsam katiyen düşüneceğim. Doğal bunun olmamasını da umuyorum.”

Klay, tıpkı vakitte Clippers’a karşı olan serilerini, Houston Rockets’a dinlenme mühleti vermemeleri gerektiğini düşündüğü için çabuk bitirmelerinin lazım olduğunu da ekledi:

“Onlara daha fazla dinlenme günleri vermek istemiyoruz. Biz de tıpkı durumdayız. Seriyi gerektiğinden uzun tutmamamız lazım. Zira playofflarda her maç çok kritik ve taraftarlarımıza, Oracle’da yaptığımız son maçın telafisi olarak bir gösteri yapmamız gerekiyor, keza onlara bunu borçluyuz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz