Damian Lillard ve CJ McCollum, Portland Trail Blazers’ın geçtiğimiz gece Oklahoma City Thunder’a karşı oynadıkları serinin 4. maçında “takım arkadaşları dışında kimseyle konuşmamaya karar verdiklerini ve sırf kendileri için endişelendiklerini” söyledi.

Lillard ve McCollum’ın maç sonrası açıklamaları şu formdaydı:

Lillard: “3. maçtan sonra, soyunma odasında onların daima özgür atış çizgisine gidip durmalarından bahsettik, lakin 4. maçta yalnızca kendi ortamızda konuştuk. Hakemler nasıl düdük çalmak isterlerse istesinler, yalnızca kendimizi düşünecektik.”

“SADECE KENDİ ORTAMIZDA…”

“Son maçtan sonra, karşılıklı yaptığımız şeyler (Russell Westbrook ile) çok büyütüldü ve biz bu bahiste duygusal davranmadık, yalnızca rekabet ediyorduk. Maçla ilgili de tıpkı formda tutkuluyduk. Ancak evvelce söylediğim üzere; çok derine inmedik zira odak noktamız ekibimizdi. Alanda hakemlere karşı kafayı yiyip, karşılıklı diğerleriyle çıldıracak değiliz. Bize maç kazandıracak ne varsa, ona odaklanıyoruz. Ekibin buna bağlı kalışı beni çok gururlandırdı.”

McCollum: “Önceki yıllardan daha olgunuz. Zorluklarla baş edebiliyoruz. Bu gece ne başarmak istediğimizi anladık ve yolumuza hiçbir şeyin çıkmasını istemedik. Birçok defa diğerlerine hiçbir şey söylememe hakkında konuştuk. Şayet siyah-gri forması olmayan biriyse, onunla bir şey konuşmuyoruz. Grupta kendi ortamızda konuşuyoruz. Hakemlerle ya da başka kadroyla değil. Oyun planımızı uygulayıp buradan bir galibiyetle ayrılalım dedik.”

Maçın üçüncü çeyreğinde vites arttıran ve müsabakayı 24 sayıyla tamamlayan Lillard’ın yanında, McCollum da kritik yerlerde değerli basketler bularak maçı 27 sayıyla tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz