Portland Trail Blazers yıldızı Damian Lillard, sakatlanan kaburgalarını Batı Konferansı finallerindeki gayreti için bir mazeret olarak kullanmak istemediğini açıkladı.

Lillard, Golden State Warriors’a karşı oynanan Batı Konferansı Finali 2. maçının üçüncü çeyreğinde, Warriors pivotu Kevon Looney’nin bir kayıp top konumunda üzerine düşerek kaburgalarını ayırması sonrası, bu sakatlığı önemsemeyerek 3. maça çıkmıştı.

Alandan %32.6 ile şut atan ve seride 14 top kaybı olup 15 de basketi olan Lillard, mevzuyla ilgili “Oyunumu etkileyen bir şey olduğunu sanmıyorum. Olan orada olmuş durumda, lakin yaptığım şeyleri etkileyen bir şey değil. Hissediliyor alışılmış, lakin o kadar.” biçiminde konuştu.

Lillard resmi sakatlık raporunda yer almamıştı, zira mevcudiyeti hakkında hiçbir kuşku yoktu. Blazers başantrenörü Terry Stotts, Cumartesi geceki maç sonrası çıkan raporlara kadar Lillard’ın sakatlığının ayrıntılarını bilmediğini söyledi:

“Ortaya çıkana kadar bu mevzuda pek bir şey bilmiyordum. Genel olarak bir şeyler olduğu vakit, kendine saklıyor, bu yüzden şaşırtan olmadığını söyleyebilirim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz