AJANSSPOR – HABER

Formula 1 tarihinde üçüncü kez düzenlenen sprint yarışı, Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki 4,3 kilometrelik Jose Carlos Pace Pisti’nde 24 tur üzerinden gerçekleştirildi.

Sprint yarışın hemen başında yaptığı atakla liderliği ele geçiren Fin pilot Bottas, 29 dakika 9.559 saniyelik derecesiyle galip geldi ve pole pozisyonunu elde etti.

Red Bull takımından Hollandalı Max Verstappen, liderin 1.170 saniye arkasında ikinciliği, Ferrari pilotu İspanyol Carlos Sainz ise Bottas’ın 18.723 saniye gerisinde üçüncülüğü elde etti.

Sprint yarışta ilk 3’e giren sürücüler, sırasıyla 3, 2 ve 1 puan kazandı.

Bu sonuçla şampiyonadaki 19 puanlık avantajını 21 puana çıkaran Red Bull pilotu Max Verstappen, yarış sonrası şu ifadeleri kullandı:

“Bottas’ı yakalamaktan kesinlikle zorlandım”

“Evet, start başlı başına en iyisi değildi ama aynı zamanda, daha sert lastikler kullanıyorduk. Bu, özellikle enerjimizi ortaya koymamız için de yardımcı olmadı. En kolayı değildi ama yine de hızımız oldukça iyiydi. Burada, bir kez yaklaşsanız da gerçekten geçiş yapamıyorsunuz. Bottas’ı yakalamaktan kesinlikle zorlandım. Düzlüklerde hızlılar ve bu yüzden geçmek için son virajda çok iyi olmak gerekiyor ama bugün bu imkansızdı. Yarın yeniden deneyeceğiz.”

Öte yandan Verstappen, cuma günü gerçekleştirilen sıralama turlarının ardından, şampiyonadaki ana rakibi Hamilton’ın aracının arka kanadına dokunması nedeniyle 50 bin euro para cezası aldı.

Hollandalı pilot verilen para cezasıyla ilgili olarak şöyle konuştu:

Verstappen: “Çok pahalı şaraplarla güzel bir akşam yemeği yerler”

“50 bin avro çok ağır bir para cezası. Umarım çok pahalı şaraplarla güzel bir akşam yemeği yerler. Beni de o yemeğe davet edebilirler, bunun bedelini de ben ödeyeceğim!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz