Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 2018-2019 dönemini şampiyon tamamlayan VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi’nin kaptanı Melis Gürkaynak, Eczacıbaşı VitrA ile olan rekabetlerini, futbolda İspanyol takımları Barcelona ile Real Madrid ortasındaki gayrete benzettiğini söyledi.

Melis Gürkaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eczacıbaşı VitrA’yı 3-2 mağlup ettikleri final serisinde iki kadronun da tüm gücünü ortaya koyduğunu belirtti.

Eczacıbaşı VitrA ile ortalarında değerli bir rekabet olduğuna dikkati çeken Melis, şöyle konuştu:

“Eczacıbaşı VitrA ile geçtiğimiz dönem olduğu üzere 5 maç oynadık. Sıkıntı bir seri olacağını biliyorduk. Eczacıbaşı’nı da kutluyorum zira çok üst seviye bir uğraş sergilediler. Bu kadar üst seviye bir ligde dönem sonunda seriyi 5 maça uzatmak, iki taraf için de kolay değildi. Kazanan taraf biz olduk, bu yüzden çok memnunuz. Yıllardır bu türlü bir rekabet var. İki grup da çok büyük yatırımlar yapıyor, çok düzgün oyuncular transfer ediyor. Bu rekabet lige renk katıyor. Rekabetimiz Barcelona-Real Madrid (El Clasico) maçları üzere oldu. Bu maçların süreci, taraftarların karşılaşmalardan aldığı keyif çok farklı oluyor.”

– “VakıfBank’ta oynuyorsanız şampiyon olmak tek hedefinizdir”

Başarılı atlet, bu sene genç bir takım ile çaba etmelerine karşın her kulvarda şampiyonluğu hedeflediklerinin altını çizdi. 

“VakıfBank’ın gayesi, oynadığı tüm kupaları kazanmak ve şampiyon olmaktır.” sözlerini kullanan Melis, “Çok kıymetli bir şampiyonluk kazandık. Çin’de dünya şampiyonu olduk. Daha sonra Avrupa’da üçüncü olduk. Bu aslında berbat bir sonuç değil fakat VakıfBank’ta oynuyorsanız şampiyon olmak tek amacınızdır. Sonra Türkiye şampiyonu olarak dönemi kapattık. Artık dönem bitti. Bundan sonraki gayemiz, gelecek dönem tüm kupaları almak.” diye konuştu.

– “Gözde’den sonra kaptanlığı taşıyabilmek çok güç bir şey”

Geçtiğimiz dönem voleybol mesleğine son veren Beğenilen Kırdar’ın akabinde ekip kaptanlığına getirilen Melis, VakıfBank’ta bu vazifenin büyük sorumluluk olduğunu belirtti. 

Yıllardır VakıfBank forması giydiğini aktaran Melis, “Gözde’den sonra kaptanlığı taşıyabilmek çok sıkıntı bir şey. Zira Beğenilen hem Türkiye’nin hem de dünyanın en yeterli oyuncusu lakin çok da âlâ bir kaptandı. Gözde’den öğrendiklerimi olabildiğince takıma yansıtmaya çalıştım. Elimden gelenin, yapabileceğimin en güzelini yapmaya çalıştım. Giovanni (Guidetti) de sağolsun her vakit beni övüyor. Bu beni çok keyifli ediyor. O yüzden de çok fazla gözlerim doluyor aslında. Şayet gruba bir yararım olduysa ne memnun bana.” formunda konuştu. 

Kadrodan ayrılacak isimler nedeniyle his dolu anlar yaşadıklarını da kaydeden Melis Gürkaynak, “Çok uzun yıllardır bir arada oynadığımız, takımdan ayrılacak yabancı oyuncularımız var. ‘Bu dönem sonunda en çok içine dokunan ne?’ derseniz, bunu söyleyebilirim. Lony (Lonneke Slöetjes), Kelsey (Robinson) ve Thing Zhu’nun gidiyor olması. Kelsey de ortamıza sonradan katıldı ancak çok büyük iş başardı. Deneyimiyle ekibe çok güç kattı.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz