NBA playofflarının birinci çeşidinde hakemler ve oyuncular ortasındaki gerginliğin büyük ölçüde teknik faul ve atılma rekorunu kırmasından sonra, 11 maç süren bir teknik faulsüz maç rekorunun olduğu farkedildi.

10 Mayıs tarihinden bu yana, oynanan dokuz konferans finali maçının hiçbirinde teknik faul çalınmadığı görüldü. Sırf birinci çeşitte, hakemlerin oyuncuların süregelen şikayetlerine reaksiyon olarak 12 maçtan atma ve onlarca teknik faul kararı gelmişti.

İŞTE KİMİ DÜDÜK ÖRNEKLERİ…

Bunların örnekleri, Brooklyn Nets genel menajeri Sean Marks’ın, bir düdüğü protesto etmek için hakemlerin giyinme odasına girmesi ve uzaklaştırma cezası almasıydı. San Antonio Spurs yıldızı DeMar DeRozan, bir hakeme top attığı için ceza almıştı. Houston Rockets, Golden State Warriors’ın daima oyunun lehine düdükler aldığını argüman etmişti.

Stephen Curry, Draymond Green ve Kevin Durant, olağan dönemin sonlarında Minnesota Timberwolves’a karşı kaybettiği bir maç sonrasında, NBA hakemliğinin bütünlüğünü eleştirmekten dolayı toplamda 75 bin dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Rockets ve Warriors ortasındaki Batı Konferansı final serisinin 2. maçında vazife almış olan veteran hakem Scott Foster için, Rockets yıldızı James Harden “kaba ve kibirli” yorumunu yapmıştı. Harden, Foster’ın kendisiyle ferdî bir sorunu olduğunu argüman etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz