Devamı

  Özel harekat polisinin keşfettiği atletin gayesi dünya şampiyonluğu


  Hakkari’de görevli özel harekat polisi tarafından muay thai sporuna olan yeteneği fark edilen ve bu branşa yönlendirilen 12 yaşındaki Gizem Parıltı Tatlı, geçen yıl üçüncü olduğu Dünya Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor.

  Özel Harekat Şube Müdürlüğünde vazifeli polis memuru olan Muay Thai Ulusal Kadro antrenörünce geçen yıl yeteneği fark edildikten sonra Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan Gizem Parıltı Tatlı, ilgilenmeye başladığı muay thai sporunda bir yıl içinde kıymetli muvaffakiyetler elde etti. 

  Geçen yıl Mersin’deki Türkiye Muay Thai Şampiyonası’nda birincilik, Çanakkale ve 15 Temmuz Destanı Şehitleri Çocuklar Muay Thai Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik ve Tayland’ın başşehri Bangkok’ta gerçekleştirilen Dünya Çocuklar ve Gençler Muay Thai Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden ulusal atlet Gizem Parıltı, son olarak Milletlerarası Antalya Açık Kupası’nda altın madalya kazandı. 

  Tıpkı başarıyı derslerinde de göstererek birinci devir takdir ve onur evrakı alarak yaşıtlarına örnek olan ve kentin “altın çocuğu” olarak nitelendirilen Gizem Işık, daha büyük başarılara imza atmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

  İdmanlarına ulusal antrenör nezaretinde devam eden 12 yaşındaki atlet, 18-22 Haziran’da Erzincan’da düzenlenecek Türkiye Muay Thai Şampiyonası’nda başarılı olmak istiyor. 

  Bu tertipte yeterli sonuç alarak Antalya’da 28 Eylül-6 Ekim’de gerçekleştirilecek Dünya Muay Thai Şampiyonası’na katılmayı hedefleyen Gizem Işık, dünya şampiyonu olup ülkenin gururu olmayı hedefliyor.

  Gizem Parıltı Tatlı yaptığı açıklamada, okul ve spor hayatının hoş geçtiğini anlattı.

  Türkiye Şampiyonası’nda birinci olup, ulusal kadro seçmelerine katılmak istediğini lisana getiren Gizem Parıltı, şöyle konuştu:

  Antalya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda birinci olmak istiyorum. Kürsüde Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum. Antrenörümle birlikte çok âlâ çalışıyorum. Pek hoş gidiyor. En büyük gayem muay thaide dünya şampiyonu olmak. Buradaki çocukların da spora yönelmesini istiyorum.” 

  Ulusal atletin antrenörü de Polisgücü Spor Kulübü bünyesinde birçok çocuk ve gencin sporla uğraştığını ve onların muvaffakiyetleri için ağır uğraş harcadıklarını lisana getirdi.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir