Ulusal atlet Bahattin Hekimoğlu, “Yeniden yürüyebilmek her omurilik felçlisinin içinde bir yerde durur. Herkesi, 5 Mayıs’ta İzmir’de düzenlenecek bizim bu umudumuz için, yani omurilik felcinin kesin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlayan Wings for Life World Run’a katılmaya davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

Denize 2007 yılında balıklama atlamasının akabinde boyun omurunu kıran ve omurilik felci olan Bahattin Hekimoğlu’nun, omurilik felci olduğunu kabul etmesi 2 yılını aldı. Hekimoğlu, okçuluk sporuyla tanıştıktan kısa müddet sonra evvel Türkiye, sonra da Avrupa şampiyonu oldu.

Ulusal sportmen Bahattin Hekimoğlu, okçuluk sporu ile tanışmasının kendisi için yeni bir başlangıç olduğunu belirterek, “Kısa müddette evvel Türkiye, sonra da Avrupa şampiyonu olmak ise benim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Artık yeni hedeflerim var. Dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

Gelirinin tamamı omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara aktarılan ve Red Bull tarafından desteklenen Wings for Life World Run’ın ehemmiyetine işaret eden Hekimoğlu, 5 Mayıs’ta dünyanın 12 farklı noktasında koşacak on binlerce insanın, omurilik felcinin sonuncu tedavisine fon sağlamak için adım atacağını kaydetti.

Hekimoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaşadığım kazadan sonra artık rahatlıkla söyleyebiliyorum ki benim için yeni bir hayat başladı. Fakat yine yürüyebilmek her omurilik felçlisinin içinde bir yerde durur. Herkesi, 5 Mayıs’ta İzmir’de düzenlenecek bizim bu umudumuz için, yani omurilik felcinin son tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlayan Wings for Life World Run’a katılmaya davet ediyorum. Tüm dünyanın tıpkı anda, tıpkı gaye için koştuğu bu koşunun bir kişinin takviyesiz adımlarını atmasını sağlaması umudumuzu biraz daha arttırdı. Kendi umuduna koşan arkadaşlarımın ve koşamayanlar için koşan milyonlarca hassas insanın 5 Mayıs’ta İzmir’de yapılacak Wings for Life World Run’da olmasını istiyorum. Wings for Life sayesinde tahminen de bir gün tüm omurilik felçlileri yürümeyi başaracak.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz