Devamı

  “Türk Bayanının 100. Yıl Seyri” için yola çıktılar


  Muğla’nın Bodrum ilçesinde 3 bayan yelkenci, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı hasebiyle hayata geçirilen “Türk Bayanının 100.Yıl Seyri” isimli proje kapsamında yelkenli tekneyle Samsun’a hakikat yola çıktı.

  Bayan yelkenciler Sevinç Hasipek, Ceyda Güleçyüz ve Şule Kükrer için Bodrum Marina’da uğurlama merasimi düzenlendi. 

  Seyirleri hakkında gazetecilere bilgi veren teknenin kaptanı Hasipek, barış için yelken açtıklarını ve 70 günde yaklaşık iki bin 300 mil yol katetmeyi planladıklarını söyledi. 

  19 Mayıs’ta Samsun’da olup etkinliklere katılmak istediklerini anlatan Hasipek, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı kapsamında gerçekleştirecekleri bu seyrin onur ve gurur verici olacağını söz etti.

  Bayan yelkencilerin bulunduğu “Tutku mm” isimli 13 metrelik tekne Bodrum’dan uğurlandı. 

  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras’ın da katıldığı uğurlamada, tekneye bir müddet zodyak botlar ve ilçedeki kürek atletleri eşlik etti. 

  Bayan yelkenciler Didim, Kuşadası, Çeşme, Bozcaada, Çanakkale, İstanbul, Ereğli, Amasra, İnebolu, Sinop, Samsun, Ünye, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa’nın da ortalarında bulunduğu 35 noktada mola verecek. 

  Tıpkı rotada dönüşe geçecek grup, eylül ayında gerçekleştirmeyi planladıkları “Türk-Yunan Bayanları Barış Seyri” projesinin çalışmaları için Midilli, Sakız, Sisam, Kalimnos adalarına uğrayıp 1 Temmuz’da Bodrum’da olacak.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir