Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak maksadıyla 5 Mayıs’ta tüm dünyada tıpkı anda koşulacak Wings for Life World Run, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde ve Ford dayanağıyla İzmir’de koşulacak.

‘Koşamayanlar için koş’ sloganıyla 12 ülkede tıpkı anda gerçekleştirilecek Wings for Life World Run 2019 için Türkiye’de Ford Kuga Yakalama Aracı’nın direksiyonuna Red Bull sportmeni Yağız Avcı geçecek. Önündeki binlerce insanı daha uzağa koşmaya motive edecek Yakalama Aracı’nı kullanacak Avcı, 2017 Avrupa Ralli Kupası’nın yanı sıra beş defa de Türkiye Ralli Şampiyonu olmuştu. Ralli parkurlarındaki süratiyle dikkat çeken Avcı, bu kere en fazla 35 km sürate ulaşabilecek. Yakalama aracını dünyada David Coulthard, Max Verstappen ve Carlos Sainz üzere ünlü pilotlar da kullanmıştı.

Eşsiz formatıyla iştirakçilere farklı bir tecrübe sunan koşuda, Ford Kuga yakalama aracının geçtiği son koşucu koşunun birincisi olacak. 5 Mayıs’ta yakalama aracı şoförleri, koşu başladıktan yarım saat sonra hareket edecek ve ne kadar mühlet ile nereye kadar süreceklerini bilmeden parkurda iştirakçileri kovalamaya başlayacak. Ford Kuga yakalama aracının yakaladığı son kişi ise koşunun galibi olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz