Devamı

  Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası ANTALYA

  Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda Makaralı Yay Erkek Milli Takımı altın madalya kazandı.

  1. Yıl Okçuluk Tesislerinde düzenlenen şampiyonada, koronavirüs nedeniyle üst düzeyde tedbir alındı.

  Klasik ve makaralı yay kategorilerinde olimpiyat kotası almak için mücadelenin ortaya konacağı yarışların ilk gününde yay geren 40 ülkeden 279 sporcu, antrenman atışları gerçekleştirdi.

  Okçuluk Milli Takımı teknik direktörü Yusuf Göktuğ Ergin, gazetecilere, 2020 yılında düzenlenmesi planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen yarışmanın bu yıl düzenlendiğini kaydetti.

  Şampiyonanın ilk gün resmi antrenmanın yapıldığını belirten Ergin, yarışların 6 Haziran’da yapılacak final atışlarıyla sona ereceğini ifade etti.

  Yarışmanın bir diğer özelliğinin de 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota mücadelesi verilmesi olduğuna dikkati çeken Ergin, salgın şartlarına rağmen en yüksek katılımlı yarışmalardan birinin organize edildiğini vurguladı.

  “Biz 6’sı klasik, 6’sı makaralı yaylarda 12 sporcuyla yer alıyoruz. Klasik yaylarda da kota mücadelesi vereceğiz. Şu ana kadar kota alamadık. 2019 yılından sonraki ilk kota mücadelesi olacak. Bayanlarda 2018’de son Avrupa Şampiyonu Yasemin Ecem Anagöz ve erkeklerde Mete Gazoz yarışacak. Beklentimiz burada sporcularımızın başarılı olarak kota konusunda sıkıntımızın ortadan kalkacağı yönünde.”

  Ergin, katılımcıların tesis ve iklimden memnun olduğunu dile getirdi.

  “Bu mevsimde Avrupa’da hava şartlarının soğuk devam ettiğini düşünürsek, konuştuğumuz herkes Antalya’da olmaktan ve güneşi görmekten çok mutlu olduklarını söyledi. Antalya’daki tesislerimiz ok atmak için çok elverişli. Sadece iklim değil, tesis şartlarımız da daha iyi performans için iyi bir yer. Gelen herkesin tepkileri çok olumlu.”

  Yarışma, yarın yapılacak sıralama atışlarıyla devam edecek.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...