AJANSSPOR – HABER

Formula 2 Şampiyonasında yarışan Çinli pilot Zhou Guanyu, 2022 sezonu için Alfa Romeo ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Antonio Giovinazzi gitti, Guanyu Zhou geldi

Sezon sonunda Antonio Giovinazzi ile yollarını ayıracağını duyuran F1 takımı Alfa Romeo, 22 yaşındaki pilot Guanyu Zhou ile anlaştığını açıkladı.

İlk Çinli pilot olacak

Böylelikle 22 yaşındaki Zhou Guanyu, Formula1 tarihinde yarışacak ilk Çinli pilot olacak.

Konuyla ilgili Alfa Romeo takım patronu Frederic Vasseur, şu ifadeleri kullandı:

“Yüzlerce nedenden dolayı ilk tercihimiz Zhou oldu”

“Bu, şirket ve şirketin geleceği için önemli bir karardı. 2022 için kurallarda önemli değişiklikler var. Masanın üzerindeki tüm seçenekleri değerlendirdik ve Valtteri benim için tamamen netti. Valtteri’nin yanı içinse bazı seçeneklerimiz vardı ve yüzlerce nedenden dolayı ilk tercihimiz Zhou oldu. Bu asla tek bir şeye bağlı olmaz. Performans, tek bir şeye bağlı değildir; her zaman hızın, takımla ve takım arkadaşıyla olan işbirliğinin ve finansal bölümün bir birleşimidir. Şirketin gelişimi açısından bunun, ileriye doğru atılmış iyi bir adım olduğuna inanıyorum. Çok erken bir noktada tamamen 2022’ye odaklandık ve yarış ekibi hariç tüm şirket tamamen 2022’ye odaklanmış durumda. Sürücülerimizi belirlemiş olmamız da yapbozun bir sonraki parçasıydı ve proje için çok önemli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz