Orhan GÜLEK – AJANSSPOR

Mercedes, Max Verstappen ve Lewis Hamilton arasında Brezilya’daki 4. virajda yaşanan olayın tekrar incelenmesini talep etti.

Ne olmuştu?

Hafta sonu koşulan Brezilya GP’nin 48. turunda Verstappen ve Hamilton, 4. viraj öncesinde karşı karşıya geldiler. Hollandalı pilot, dış taraftan kendisini geçmeye çalışan Hamilton’ı dışarı itti ve ikili birlikte pist dışına çıktılar. Sonuç olarak Verstappen, ön taraftaki yerini korumuş oldu. Hakemler, her iki sürücünün de pist dışına çıktığı bu olayı “yarış olayı” olarak gördü ve inceleme altına almadılar.

Görüntüler ortaya çıktı, Mercedes tekrardan inceleme talep etti

Ancak Brezilya GP’deFormula 1 yarış direktörü Masi ve ekibinin, Verstappen’in araç üstü görüntülerine bakmadan aldıkları ortaya çıktı. Şimdi ise bu görüntüler ortaya çıktı. Mercedes de olayın tekrar incelenmesini talep etti.

Mercedes, sosyal medyada yayınlanan kısa bir açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Mercedes-AMG Petronas takımı bugün, karar anında hakemler için mevcut olmayan yeni kanıtlara dayanarak, 2021 Brezilya Grand Prix’sinin 48. turunda 44 numaralı araç ile 33 numaralı araç arasında, 4. virajda yaşanan olayla ilgili olarak, Uluslararası Spor Yönetmelikleri’nin 14.1.1 Maddesi kapsamında inceleme talep ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz