New Orleans Pelicans’ın basketbol operasyonları lider yardımcısı David Griffin, Anthony Davis’in istediği kazanma ortamı yaratmaya hazırlandıklarına inandığını söyledi.

Pelicans’ın Draft Lotaryası muvaffakiyetinin akabinde, Griffin, Davis ve menajeri Rich Paul ile konuşmayı dört gözle bekleyip beklemediği sorulduğunda şu karşılığı verdi:

“Daha evvel olduğundan daha fazla değil. Bunun alımlı bir şey olduğuna inanmak için bir nedenimiz var. Ve ben Anthony Davis olsaydım, kuşkulu olurdum. Açıkçası bu kadar vakit boyunca kazanmak istedi ve öteki bir yerde kazanmayı denemek mecburiyetinde olduğunu hissetti. Bu tertibin nerede olduğuna ve nereye gittiğimizin bütünlüğüne bakarsanız, onun kesimi olmak istediği bir ortam olacağımızı çok kuvvetli bir halde hissediyoruz ve şayet olmazsak, bu da sorun değil; Oradan işimize bakabiliriz. Fakat ben buna, bizimle kazanmak istememesinin bir nedeni olmadığına inanarak bakıyorum, zira bizim yaptığımız şey budur, kişiliğimiz budur. Ve kültürel olarak hepimizin birebir şey üzerinde olduğunu düşünüyorum.”

“ELİT YETENEK, SEÇKİN YETENEĞİ ÇEKER…”

“Herkesin bir kesimi olmayı istediğini umut ettiğimiz bir şey inşa edeceğiz. Anthony’nin de geçmişte bunun bir kesimi olmak istediğine kuvvetli bir biçimde inanıyordum. Seçkin bir yeteneğe sahip olduğunuzda, bu durumun başka seçkin yetenekleri çekme eğiliminde olduğunu düşünüyorum.”

26 yaşındaki Davis, Ocak ayının sonlarında, Pelicans ile yedinci döneminin ortasında takasını istemişti. Kendisini 2020 yazında sınırsız hür oyuncu yapacak bir oyuncu opsiyonu bulunuyor.

Altı sefer All-Star olmuş olan Davis, 466 meslek maçında ortalama 23.7 sayı, 10.5 ribaund ve 2.4 blok ile oynuyor. Pelicans, kendisinin bulunduğu müddet boyunca yalnızca iki sefer playofflara ulaşmış, bir seri kazanabilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz