Devamı

  Griffin: “Bence AD’nin istediği ortamı yaratıyoruz”

  New Orleans Pelicans’ın basketbol operasyonları lider yardımcısı David Griffin, Anthony Davis’in istediği kazanma ortamı yaratmaya hazırlandıklarına inandığını söyledi.

  Pelicans’ın Draft Lotaryası muvaffakiyetinin akabinde, Griffin, Davis ve menajeri Rich Paul ile konuşmayı dört gözle bekleyip beklemediği sorulduğunda şu karşılığı verdi:

  “Daha evvel olduğundan daha fazla değil. Bunun alımlı bir şey olduğuna inanmak için bir nedenimiz var. Ve ben Anthony Davis olsaydım, kuşkulu olurdum. Açıkçası bu kadar vakit boyunca kazanmak istedi ve öteki bir yerde kazanmayı denemek mecburiyetinde olduğunu hissetti. Bu tertibin nerede olduğuna ve nereye gittiğimizin bütünlüğüne bakarsanız, onun kesimi olmak istediği bir ortam olacağımızı çok kuvvetli bir halde hissediyoruz ve şayet olmazsak, bu da sorun değil; Oradan işimize bakabiliriz. Fakat ben buna, bizimle kazanmak istememesinin bir nedeni olmadığına inanarak bakıyorum, zira bizim yaptığımız şey budur, kişiliğimiz budur. Ve kültürel olarak hepimizin birebir şey üzerinde olduğunu düşünüyorum.”

  “ELİT YETENEK, SEÇKİN YETENEĞİ ÇEKER…”

  “Herkesin bir kesimi olmayı istediğini umut ettiğimiz bir şey inşa edeceğiz. Anthony’nin de geçmişte bunun bir kesimi olmak istediğine kuvvetli bir biçimde inanıyordum. Seçkin bir yeteneğe sahip olduğunuzda, bu durumun başka seçkin yetenekleri çekme eğiliminde olduğunu düşünüyorum.”

  26 yaşındaki Davis, Ocak ayının sonlarında, Pelicans ile yedinci döneminin ortasında takasını istemişti. Kendisini 2020 yazında sınırsız hür oyuncu yapacak bir oyuncu opsiyonu bulunuyor.

  Altı sefer All-Star olmuş olan Davis, 466 meslek maçında ortalama 23.7 sayı, 10.5 ribaund ve 2.4 blok ile oynuyor. Pelicans, kendisinin bulunduğu müddet boyunca yalnızca iki sefer playofflara ulaşmış, bir seri kazanabilmişti.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.