Devamı

  Riley: “Magic daima aklındakini konuşur”

  Eski Los Angeles Lakers antrenörü ve şu anki Miami Heat lideri Pat Riley, vaktinde dokuz yıl boyunca koçluk yaptığı Magic Johnson’ın sürekli aklındaki konuşacağını söyledi.

  Magic, geçtiğimiz gün ESPN’in First Take isimli programında, Lakers başkanlığı misyonundan ayrılmasının nedenlerinden birisi olarak, şu anki GM Rob Pelinka’nın “arkasından konuştuğunu” söylemişti.

  Magic’in sözleri şöyleydi:

  “Sonra da ‘Magic gereğince çalışmıyorsun, Magic ofiste değil’ üzere şeyler duymaya başladım ve Lakers ofisinden beşerler bana Rob’ın söylediklerini söylemeye başladı. Ve o stil şeylerin, ofiste gereğince bulunmamam üzere şeylerin söylenmesinden hoşlanmadım.”

  “MAGIC TUTUMUNU KOYMUŞ”

  Magic’in eski koçu Riley, Johnson’ın bu yorumlarından ötürü hiç şaşırmadığını şu sözlerle lisana getirdi:

  “Yorumlarına şaşırdım mı? Hayır, hiç de değil. Earvin’in bir özelliğini söyleyeyim – ve bu onun hakkında en sevdiğim, tıpkı vakitte en uyardığım şey de oldu – kendisi aklındakini söyler. Şayet hissettiği buysa, öyledir. Çıkıp yalnızca geriden bıçaklama yahut dedikodular hakkında konuşup kendini berbat bir duruma düşürmez. ‘Buck’ (Magic’in lakaplarından biri) bu türlü biridir. Halini koymuş. Bu türlü şeyleri tolere etmez, hiç etmedi.”

  “BAZEN ÇOK İNSAN KONUŞTUĞUNDA, ZİYANLI OLUYOR”

  Riley, Lakers’ın içinde bulunduğu düzensizliğin da büyütülmemesi gerektiğini, bu büyüklükte bir tertipte her vakit olabilecek şeylerden biri olduğunu söyledi:

  “Ama bu cins şeyler tertiplerde her gün devam ediyor. Tertip çok büyüyor, uzun vakittir bulunan çok fazla insan oluyor ve birtakım şeyler hakkındaki görüşlerini lisana getirmeye başlıyorlar. O vakit da kültür çatırdamaya başlıyor. Tahminen Earvin’in dürüstlüğü, Lakers’ın düşünmesini sağlamak için bir işe yarayabilir.”

  “BAŞKALARI İŞİN İÇİNE GİRDİĞİNDE, ZORLUYOR”

  Riley ayrıyeten, Magic Johnson üzere bir ismin başkanlık vazifesini almasıyla, kendisi kadar güç sahibi olmayanların kelam hakkı bulunmasının kendisine karşıt gelebileceğini de şu sözlerle açıkladı:

  “Magic Johnson’ları vardı. Earvin’in bulunduğu durumdaysanız, tertibi onun üzere birine teslim ettiğinizde, size hayır diyebilecek tek bir kişi var. O da ekip sahibi. Burada Miami’de benim için de bu birebir. [Miami Heat sahibi] Micky Arison hayır diyorsa, hayırdır. Artık, bu benim gücüm olmadığı manasına gelmez. Ancak öbürleri bunu yapmak yahut bunu söylemek için nüfuz kazanmanın bir yolunu bulduğunda, işler biraz zorlayıcı olur.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.