Devamı

  GENÇ YETENEK BASKETBOLCU RAZİYE DAYANÇ EUROPE WORLD SPOR’DA

  Merhaba Raziye , öncelikle röportaj teklifimizi kırmadığın için teşekkür ederiz ,Seni tanıyabilir miyiz?

  Ben teşekkür ederim sizinle röportaj yapmak benim için çok büyük mutluluk ben Raziye Dayanç, 20 yaşındayım, Ankara’da yaşıyorum. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde spor bilimleri bölümünde okuyorum.

  Hangi takımda oynuyorsun? Kaç yıldır bu sporun içindesin?

  İlk oynadığım takım Ülker’di daha sonra Zirve, Eryaman Tofaş, Nesibe Aydın, Teknobasket ve geçen sene Altınel’de oynadım 13 yaşında başladım 7 yıldır bu sporlayım.

  Basketbolculara çokça sorulan soruyu biz de Raziye’ye sorduk. ‘’Boyun kaç?’’ dedik. Boyunun 1.65 cm olduğunu söyleyen Raziye önemli olan boy değil, yeteneğini sergilemek olduğunu belirtti.

  Basketbol topuna olan bağlılığını biliyoruz bu durumu bize betimle dersek nasıl anlatırsın?

  Basketbol topuna olan bağlılığım arkadaşlar arasında da konu olmuştur. Onu her zaman en yakın arkadaşım olarak görüyorum. Onunla ne kadar çok vakit geçirirsem attığım sayılarda, isabetlerimde çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Ciddi anlamda onunla yatıp onunla kalkıyorum diyebilirim.

  Transfer teklifleri aldığın zamanlar olmuştur. O maçlara çıkığında nasıl hissediyorsun?

  Dikkatimizi uzun süre tek bir eylem ya da uyarıcı üzerinde yoğunlaştırma kabiliyetimiz, birçok farklı faktöre bağlıdır. Bunlar kişisel, çevresel etkiler olabilir. Ben maçlarıma oldukça yoğun odaklanan bir sporcuyumdur. Bu sayede oyuna çıktığımda sadece maça odaklanabiliyorum. Tamamen o an’a konsantre oluyorum, saha içinde soğukkanlıyım diyebilirim.

  Türkiye’de ki basketbol ligi hakkında görüşlerin nelerdir?

  Türkiye’de ki basketbol ligi hakkındaki görüşlerim daha fazla değer verilmesini istiyorum. Bu spora aynı zamanda genç yeteneklere daha fazla süre verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreler artırılırsa daha iyi kişilerin keşfedileceğine inanıyorum.

  Favori basketbolcun kim? Neden?

  Favori basketbolcum Russell Westbrook. Onun hırsı, isteği, oynayış şekli, yaşadığı olumsuz duruma rağmen basketbola olan bağlılığı, giyim tarzı genel olarak her şeyiyle idolüm favorim.

  Hiç basketbolu bırakmak istedin mi ya da bırakmak zorunda kaldın mı?

  Hiç basketbolu bırakmak istemedim ama bu sene bırakmak zorunda kaldım. Yaşadığım sakatlıktan dolayı sadece 2 maç yapabilmiştim. Daha sonra ön çapraz bağım koptu, ameliyat olmasam oynayamayacaktım. Ameliyatımı oldum, üzerinden 2.5 ay kadar geçti dizimi güçlendiriyorum. Eskisinden çok daha güçlü döneceğimi biliyorum. Bu sürede şutlarımda gelişti çünkü basketbola yönelik en fazla yapabildiğim şey şu anlık şut atmaktır. Yeni sezonda belki yarısına yetişirim belki tamamına bilemiyorum ama eskisinden çok daha güçlü döneceğimi biliyorum.

  Senin gibi genç yeteneklere spor hakkında buradan fikir, nasihat verecek olsaydın bu ne olurdu?

  Genç yeteneklere vermek istediğim fikir asla pes etmemeleridir. Gerçekten istiyorlarsa bırakmadıkları sürece her zaman şansları vardır. Daha çok hata yapsınlar ve yaptıkları hataları saymasınlar isterim, sonunda mükemmel olacaklar.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir