Devamı

  Türkiye GP en iyi nereden izlenir?

  Uzun zaman sonra takvimlere geri dönüş yapan İstanbul Park, seyir zevki açısından büyük bir zevk sunsa da yarış en iyi nereden izlenirse bu zevk gittikçe artar? Hangi tribünler en iyi Formula 1 seyir zevkini sunar? En kapsamlı görüş alanına hangi tribün sahip? Hangi tribünü seçmeliyiz? Bu soruları Motorsport Türkiye ekibi olarak ele aldık.

  Daha önceki senelerde, İstanbul Park’ta yapılan Türkiye Grand Prix’sinde tribünler, değişiklik gösteren bilet fiyatlarına göre Bronze, Silver, Gold ve Supergold olarak dört kategoriye ayrılmıştı. Bu kategorilerde start finiş düzlüğü üzerinde bulunan ana tribün, Gold ve Supergold kategorilerindeydi. Kalan sekiz tribün ise Bronze ve Silver kategorilerine ayrılmıştı.

  Ancak 2020’de yapılması planlanan Türkiye Grand Prix’sinin açık tribün fiyatlarının günlük 30 lira olması ile beraber, bu karşılaştırmanın daha net bir fikir sunması önemini artırmakta. Bununla beraber her tribün kendine özgü artılara ve eksilere de sahip. Gelin beraber bunlara göz atalım.

  Öncelikle her tribün, karşısında en az bir tane televizyon yayını ekranı bulundurmakta. Yani pistteki aksiyon sizin önünüzde devam etmiyor olsa bile bu aksiyonu, önünüzdeki büyük ekran televizyonlardan takip edebiliyorsunuz.

  Ana tribün ve Gold açık alan:

  Gold 1, Platinum, Gold 2 ve Gold 3 kategorisinde bulunan ve ana düzlük üzerine konumlanmış olan ana tribün, start-finiş düzlüğünün tüm aksiyonunu net bir şekilde ortaya koymakta. Bununla beraber pistin yapısı sebebiyle 1. virajın, ana düzlüğe göre daha derin bir noktada bulunması, ana tribünün bir kısmının ilk virajı ve ikinci viraj kompleksinin bir kısmı da görülebiliyor.

  Buna ek olarak ana tribün, start-finiş düzlüğünde olması nedeniyle pit yolu aksiyonunun izlenmesine de fırsat tanımakta.

  Açık alan tribünleri arasında bulunan bir diğer tribün ise, ana tribünün hemen yanında bulunan Gold açık alan tribünü. Bu açık alan tribününü, açık alandaki tribünün özelliklerini ve ana tribünün görüş açısını içinde barındırıyor.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir