28 Ekim-1 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonasında başarılarına bir yenisini daha katan Taekwondo sporcusu Fatma Törehan, takım olarak katıldıkları şampiyonadan almış oldukları derecelik ile gururlandırdılar.

Başarılı Sporcu Törehan, aldıkları şampiyonluktan dolayı duygularını şöyle ifade etti; “Her şampiyonada aldığım derecenin benim için ayrı bir yeri, ayrı bir kıymeti var ama bu Şampiyonluklarım çok daha anlamlı benim için. Türkiye Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası arasında çok süre olmadığından dolayı seçme yapılmaması ve yalnızca şampiyonaya 1. Olanların gideceği kararlaştırıldı. Direkt Avrupa Şampiyonasına çift kategoride katılma şansı yakaladım.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk çalışmaları için yaptıkları antrenmanlar hakkında bilgi veren Fatma Törehan, “Pandemi şartlarında her anlamda zorluk yaşadık. Antrenman anlamında da zorlu bir süreçti. Uzun zamandır koronavirüs nedeniyle şampiyonalar online olarak yapılıyordu. Kısıtlamalar biraz düzene girince yarışmalarımıza kavuştuk. Biraz tedirgin olsak da tedbirlere dikkat etmeye çalıştık. Elimizden geldiğince tüm zorluklarla mücadele ederek, yarışmalarımızı tamamladık. Takım olarak 3 kişi katıldık. Geçtiğimiz aylarda bulundukları şehre giderek antrenman yaptık bir kaç kez. Çok çalışma imkanımız olmadı uzak olmamızdan dolayı ve hepimiz Beden Eğitimi öğretmeniyiz işimizden dolayı da çok bir araya gelme şansımız olmadı. Buna rağmen güzel bir sinerji, uyum, inanç var aramızda bunlarla birlikte birbirimizi her anlamda tamamladığımızı düşünüyorum. Ve inşallah Avrupa Şampiyonu olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Hedefinin sırada Avrupa Şampiyonluğu olduğu sözlerini kullanan Törehan,”En yakın hedefim hem Ferdi, hem takım kategorisinde Portekiz’de Avrupa Şampiyonu olmak. Çift kategoride Şampiyon olup bir ilki yaşamaya seçiyorum. Nisan ayında Kore de düzenlenecek Dünya Şampiyonasında da çift kategori de Dünya Şampiyonu olmayı niyet ediyorum Bundan sonraki süreç yine muhtemelen kısa olacak ama onda da hedefim bu Dünya Şampiyonluğu” diye konuştu.

HABER: Gizem AZBOY/ Manisa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz